Новини України. 9 березня. Начальник Головного управління МНС у Криму Олександр Недобітков спростував інформацію про можливість зриву курортного сезону через забруднення прибережних зон високотоксичними речовинами.

Крим, море
Вода в Криму чиста і бочки з хімічною речовиною її не зіпсують

За його словами, Азово-Чорноморська екологічна інспекція постійно контролює стан морської води біля берегів півострова.

«Буквально два тижні тому фахівці міжвідомчої робочої групи виконали візуальне підводне обстеження морського дна на площі близько п’яти тисяч квадратних метрів. Відібрані для проведення хімічного аналізу проби морської води на різних глибинах і відстанях від узбережжя, взяті проби ґрунту і фрагменти морських рослин», – розповів Недобітков.

За словами начальника главку, в результаті проведених хімічних аналізів високотоксичних хімічних речовин виявили.

Крім того, коментуючи інформацію кримських ЗМІ про те, що на дні біля берегів півострова знаходяться бочки з хімічними речовинами, поховані в післявоєнні роки, Олександр Недобітков зазначив, що небезпеки для флори і фауни немає.

«На думку вчених, речовина, що знаходиться в бочках на такій глибині при температурі 5-9 градусів не може витекти взагалі. За своїми хімічними властивостями вона полімеризується і не розчиняється з водою, тобто не піддається гідролізу», – підкреслив він.

При цьому начальник управління МНС додав, що подібна інформація розповсюджується щороку спеціально для того, щоб створити «штучний ажіотаж» перед початком курортного сезону.

Як повідомлялося, на початку березня кримський главк МНС оголосив, що морська вода біля берегів півострова не містить високотоксичних речовин. Під час і після Другої світової війни в Чорному морі проводилося поховання хімічних боєприпасів.

У 1996 році Кабінет Міністрів України затвердив програму пошуку і знешкодження залишків хімічної зброї, затопленої у море. У ході робіт обстежили понад 30 квадратних кілометрів акваторії Чорного і Азовського морів, знайдено і знешкоджено значну кількість об’єктів із залишками хімічної зброї. До теперішнього часу фахівцями різних інспекцій перевищень вмісту в морській воді високотоксичних речовин не виявлялося.

Джерело е-Крим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.