Новини технологій. 7 березня. У соціальній мережі “Вконтакте” заробили додаток “WebMoney-гаманець”, створений цією платіжною системою, який є аналогом західних проектів p2p-кредитування.

Вконтакте
"Вконтакте" можна позити гроші

Вважається, що кредитування від людини до людини через соціальну мережу більш дружнє, ніж у традиційному банку, розповідає видання “Деловой Петербург”: «Наявність спільних інтересів, друзів, однакова кар’єра сприяють взаєморозумінню між боржником і кредитором. У результаті перший отримує більш привабливу, ніж у банку, ставку, а другий може розподілити свій ризик між декількома позичальниками».

Щоб стати народним банкіром, необхідно завантажити програму WebMoney на свою сторінку, створити гаманець, отримати платіжний пароль, пояснює видання. З персональних даних система вимагає ввести тільки номер мобільного телефону.

“Цікаво, що як тільки гроші з’явилися в гаманці і позичальник оформив на них заявку, вони негайно йдуть до нього на його умовах, – підкреслює видання, – За умовчанням, це 100 одиниць WebMoney строком не більше ніж на 30 днів без відсотків. Підтвердження кредитора система не питає».

Якщо судити з відгуків учасників, найбільш затребувані позики – по 100 рублів, але зустрічаються прохання від 40 до 1000 рублів. Комісія може варіюватися від 2% на місяць до 3% у день. З урахуванням всіх накладних витрат вартість позик “Вконтакте” зараз порівнянна з вартістю банківських кредитів: поповнення гаманця в середньому по місту коштує 9% від внесеної суми. З них 5% забирає WebMoney, свою частку відщипує і платіжний термінал. Крім цього, WebMoney бере 0,8% за кожну транзакцію – і від кредитора до боржника, і від боржника до кредитора.

Але найбільша незручність, уточнює видання, полягає в тому, що гроші з “Вконтакте” вивести не вдасться. Їх можна витратити на оплату мобільних переговорів або на покупки в магазинах соціальної мережі, але не за її межами.

З кінця минулого року в Росії працює повноцінна соціальна мережа для взаємного кредитування “Вдолг.ру”, нагадує видання. Там фігурують суми від 3,5 тисяч до 10 тисяч рублів на місяць.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.