Новини України. 29 березня. Близько 40 випускників шкіл у Львівській області складатимуть тести рідною (недержавною) мовою: російською і польською. Загалом кількість охочих скласти тестування цього року більша, аніж торік

школа, зовнішнє тестування
Як успішно написати тестування?

Усі інші проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання українською. 2 квітня усі охочі зможуть перевірити свої знання під час пробного тестування.

Цього тижня біля львівських вишів громадські активісти організації «Відсіч» пропонують студентам зіграти у символічну гру: пройти шлях до вищої освіти в Україні, долаючи численні перепони: скорочення майже на половину державного замовлення, підвищення оплати за навчання протягом року, хабарництво.

Українська освіта стає недоступною для молодих людей із малозабезпечених родин, наголошують активісти. В середньому у Львові підготовка до тестів із одного предмета коштує тисяча доларів.

Випускники виявили бажання складати не три, а чотири-п’ять тестів, щоб вибрати три з найкращим результатом. Відтак більшість пройдуть оцінювання з української мови та літератури, історії України, математики, розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Зовнішнє тестування в Україні з 2 до 24 червня пройдуть 260 тисяч учасників. Кількість охочих скласти тестування цього року більша, аніж торік. І це попри меншу кількість випускників. Адже участь у зовнішньому оцінюванні беруть першокурсники вишів, які навчаються на платній основі, а хочуть здобувати безкоштовну освіту. Також зареєструвались для участі у тестуванні і ті, хто закінчив середню освіту три роки тому. А це, за прогнозами фахівців, створить серйозну конкуренцію на одне місце державного замовлення.

Джерело radiosvoboda.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.