Новини України. 4 березня. Податкова міліція витрачає значні бюджетні кошти, натомість не надаючи жодного економічного ефекту.

Податок
Податкова міліція Україні непотрібна

Про це розповів голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

За словами нардепа, він вже втретє вносить у парламент законопроект, яким пропонує скасувати податкову міліцію як клас.

«Ця структура не повинна існувати в країні, навіть якби вона не була такою, якою є – репресивним каральним органом, який втручається у бізнес і мордує підприємців», – переконаний Гриценко.

Він не бачить жодної логіки існування у цивільній структурі, якою є Податкова адміністрація, силового компоненту, передає прес-служба “Громадянської позиції”.

«Тоді давайте зробимо сто міліцій, у всіх відомствах», – іронізує Гриценко.

Автор законопроекту повідомив, що цього тижня питання розглядалося у профільному парламентському Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

«Там чітко було сказано, що податкова міліція налічує 10 тис. людей у формі, з дуже високими у порівнянні з іншими силовими структурами посадовими окладами. Річний бюджет – півмільярда гривень. Армії таке й не снилося, – констатує Гриценко. – Але цифри стосовно економічних здобутків, які навели голова і члени Комітету, просто вбивчі».

За даними членів профільного Комітету, кожного року порушується близько 5 тис. справ. З тих 3 тис. закриваються ще до вересня.

«Тобто хтось відкупився», – коментує Гриценко.

З тих справ, що залишаються відкритими, більша частина закривається під контролем прокуратури, а до суду доходять десятки. В свою чергу, в судах звинувачення отримують одиниці.

«Одиниці з 5 тис. – це який коефіцієнт корисної дії? Фактично нульовий. Це імітація роботи», – переконаний Гриценко.

Здобутки, про які звітує податкова міліція, насправді є результатом роботи цивільних податкових інспекторів: «Вони живуть на зарплату в 2 тис. гривень, ходять до підприємців і фактично благають: ну давай я тебе оштрафую, бо мене звільнять з роботи!».

Відповідаючи на питання, що робити з 10 тис. працівників податкової міліції у разі її скасування, Гриценко зазначив, що це також передбачено.

«Кращі фахівці після атестації перейдуть до Міністерства внутрішніх справ та СБУ. В нас вже є досвід розформування Національної гвардії, де було понад 40 тис., а крім того авіація, спецназ, механізовані частини. Соціальний аспект враховано».

Крім того, Гриценко зауважив, що ідею скасування податкової міліції підтримують і в Адміністрації президента, зокрема, про це говорив Андрій Портнов.

«Ну так хай президент дасть Чечетову команду і забере собі всі позитивні аспекти. Це не питання інтелектуальної власності», – підкреслив автор законопроекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.