Новини України. 17 березня. Національний банк України (НБУ) і Кабінет міністрів прийняли рішення перевести всіх вкладників-фізичних осіб “Родовід Банку” до державного “Укрексімбанку”.

Родовід банк
Вкладників "Родовід банку" передали "Укрексімбанку"

Про це сьогодні повідомив перший заступник глави НБУ Юрій Колобов.

“Депозити будуть всі переведені до “Укрексімбанку”. Щоб зняти напругу, всі виплати фізичним особам будуть здійснені у повному обсязі”, — сказав Колобов.

Він зазначив, що це питання сьогодні саме розглядалося на засіданні уряду і механізм цього процесу вже узгоджено, також зроблено відповідні розрахунки.

Водночас заступник голови НБУ підкреслив, що дане рішення ще потребує затвердження експертно-аналітичної ради з питань участі держави у капіталізації банків, засідання якої має відбутися найближчим часом.

Як повдіомлялося, у порятунку “Родоводу” НБУ вирішив задіяти “Укрексімбанк”. З цією метою пропонується збільшити його капітал (сума докапіталізації буде визначена за підсумками аудиту першого) і перевести в держбанк зобов’язання “Родоводу” перед приватними клієнтами разом з його живими активами та роздрібною мережею.

Із залишків ж “Родовід Банку” НБУ пропонує зробити так званий bad bank – структуру, в якій будуть акумульовані всі непрацюючі активи “Укргазбанку”, “Києва” і, можливо, банку “Надра”.

У 2009 році “Родовід Банк” докапіталізували за участю держави, в результаті чого Міністерство фінансів України стало власником 99,9907% акцій банку.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.