Новини України. 14 березня. Київ. Технічне переоснащення слоновника в Київському зоопарку обійдеться бюджету міста в 900 тис. грн.

Київський зоопарк хоче закупити слонів

Як передає УП, про це повідомив у понеділок на брифінгу директор КП “Київський зоопарк” Олексій Толстоухов.

За його словами, ця сума передбачена в бюджеті цього року. На сьогодні вже є технічне завдання і оголошений тендер на кращий проект оновлення слоновника.

Технічне переоснащення вольєру включатиме заміну підлоги, стін, стель як у внутрішньому приміщенні слоновника, так і заміну каналізацій, освітлення, роботи з оновлення перегінної та оглядової галерей, а також переоснащення зовнішнього вольєру.

Як повідомив Толстоухов, роботи безпосередньо розпочнуться відразу після визначення переможця тендеру, і їх планується завершити за два – два з половиною місяці. Після цього, як уточнив директор зоопарку, в звіринець можна буде привезти слонів. (слон, який був у столичному зоопарку, помер 26 квітня минулого року).

Толстоухов повідомив, що зараз ведуться переговори з голландською фірмою про продаж двох слонів Київському зоопарку з Лаосу. Слони, їх транспортування, а також оформлення відповідних документів обійдеться в 220 тис. євро, додав Толстоухов.

Гроші за слонів вже готові заплатити політики – екс-мер Києва Олександр Омельченко та депутат Василь Горбаль.

Толстоухов розповів, що тривають переговори також з урядом Шрі-Ланки про те, щоб зоопарку в Києві подарували двох слонів. На сьогодні, за словами Толстоухова, важко сказати, звідки в результаті приїдуть слони в Київський зоопарк, але в обох випадках йдеться про двох самок 4-5 років.

За інформацією Толстоухова, цього року на утримання зоопарку в бюджеті міста передбачено 14,5 млн. грн. – це гроші на зарплату персоналу, оплату комунальних послуг і корм для тварин, а також 5,270 млн. грн. – на реконструкцію і технічне переоснащення вольєрів.

Крім того, Київському зоопарку, за інформацією директора, планується виділити ще 6,7 млн. грн. з екологічного фонду, які також будуть використані на будівництво нових вольєрів, реконструкцію котельної і реконструкцію п`яти озер на території зоопарку.

Толстоухов зазначив, що зоопарк проводить активні переговори зі спонсорами про будівництво нових вольєрів, експозицій і купівлю нових тварин у колекцію. За його даними, інвентаризація тварин, проведена наприкінці 2010 року, показала, що в колекції Київського зоопарку всього 2600 голів. Разом з цим він додав, що 65% колекції – це біологічно старі тварини.

Варто зауважити, що за останній рік і Київському зоопарку вимерла половина тварин, а журналісти ТСН зазняли на відео, як в озері зоопарку плавають мерві качки, та мають відео самогубства стварин з цього зоопарку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.