Новини України. 29 березня. Київ. Близько 100 студентів проводять біля Київського національного університету ім. Тараса Шевченка мітинг з вимогою не підвищувати вартість проживання в гуртожитках.

Студенти проти подорожчання гуртожитків

Учасники акції зібралися перед центральним входом вузу на вулиці Володимирській, 60, тримаючи транспаранти з написом “Проти подорожчання гуртожитків”. За словами учасників акції, в адміністраціях гуртожитків їм повідомили, що з квітня планується підвищення вартості проживання в середньому з 78 гривень до 209 гривень. При цьому учасники акції стверджують, що адміністрації гуртожитків відмовляються повідомляти студентам, у зв’язку з чим проводиться таке підвищення вартості проживання. Студенти вимагають від ректорату університету пояснити, на підставі чого проводилися такі розрахунки підвищення вартості проживання в гуртожитках.

Крім цього, учасники акції зібрали близько 1,5 тис. підписів студентів, які виступають проти підвищення вартості проживання в гуртожитках вузу. У свою чергу, перший проректор КНУ ім. Шевченка Олег Закусило у коментарі журналістам зазначив, що спочатку планувалося підвищити вартість проживання, виходячи з його собівартості, яка складається з плати за квадратні метри і плати, які відраховуються на зарплату обслуговуючому персоналу гуртожитків, однак після проведення розрахунків виявилося, що щомісячна плата в такому випадку повинна була б скласти близько 500 гривень, у той час як стипендія студента складає приблизно таку ж суму.

Виходячи з цього, за словами першого проректора, все ж таки було прийнято рішення встановити верхню межу вартості проживання студентів у гуртожитках вузу на рівні 40% від стипендії. Закусило зазначив, що це підвищення спрямоване на економію університету засобів. Нагадаємо, міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявив, що надання платних послуг – компетенція керівництва кожного вищого навчального закладу.

Джерело Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.