Новини науки. 29 березня. Китай. Дослідники з Нанкінського медичного університету в Китаї офіційно заявили про винахід нового ефективного і доступного способу трансплантації органів.

Людям будуть пересаджувати свинячі органи

Вони планують пересаджувати людині органи генетично модифікованих свиней.

Перші такі поросята, як очікується, з’являться на світ вже до кінця 2011 року. А в найближчі два-три роки розпочнуться клінічні випробування з органами тварин.

За словами керівника наукової роботи Дай Іфанья, для цих тестів, швидше за все, візьмуть рогівку та шкіру свині. А от для тестування серця, нирок і печінки потрібно близько п’яти років. Органи свиней генетично змінять, щоб вони повністю підходили людині. А гігієнічна обробка та контроль позбавлять їх від вірусів і бактерій.

Нова методика стала можливою після того, як вчені визначили, який ген відповідає за відторгнення органів свиней людським організмом, і змінили його. Потім цей вже змінений ген пересадили назад в клітини. А на початку 2011 року в Нанкін привезли тисячу заморожених клітин, взятих у генетично модифікованих свиней.

Китайські вчені відразу ж почали клонувати таких свиней.

«Поросят ми ізолюємо від матерів безпосередньо після народження за допомогою кесаревого розтину. Їх виростять в середовищі, вільному від бактерій. Будуть проведені і кілька карантинних перевірок, щоб підтвердити якість органів», – розповів Іфань.

Якщо тестування пройде успішно, вартість трансплантації органів вдасться знизити в кілька разів. Наприклад, рогівка свині обійдеться в 1500 доларів. Основна проблема – відторгнення органів при тривалому використанні. Крім того, учені мають налагодити систему вирощування свиней.

Нагадаємо, в 2009-му році американські вчені стали авторами сенсації: вони зуміли виростити життєздатну серцеву м’язову тканину, використовуючи стовбурові клітини ембріона гризуна.

Джерело NEWSru.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.