Новини України. 1 березня. Закуплена в Китаї гречка буде відрізнятися від тієї, до якої ми звикли.

гречка
Українцям обіцяють гречку без ГМО, але інакшу ніж вітчизняна

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк попереджає, що закуплена в Китаї гречка буде відрізнятися від тієї, до якої звикли українці.

Про це міністр сказав під час прес-конференції в Тернополі.

«Зрозуміло, що ця гречка буде відрізнятися, але не тому що вона кормова, а тому що це інші сорти гречки. До того ж ми підходимо до цього питання зважено і побачимо по першій партії, чи сприйме наш споживач цю продукцію. Потім будемо робити висновки», – сказав міністр.

За його даними, представники Державної зернової компанії вже уклали угоду на постачання гречки з Китаю, а лабораторії отримали зразки для з’ясування, чи є в закупленої продукції ГМО.

«Я переконаний, що ні, оскільки і Росія імпортувала цю продукцію», – зазначив міністр.

Принагідно він зазначив, що гречку Україна закуповує в Китаю не для того, щоб покрити її дефіцит, а щоб зменшити на неї ціну на українському ринку.

«Дефіциту гречки у нас немає. Але коли почався ажіотаж, ми проаналізували рівень споживання цієї продукції за останні 5 років. І виявилося, що одна людина в середньому споживав 2 кг гречки на рік, тобто виходило 90 тис. т. Сьогодні ж ми за перше півріччя вжили 70 тис. т. Чому? Через ажіотаж, тому що люди скуповують про запас, діючи за принципом «як би чого не сталося», – сказав Присяжнюк.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.