Новини світу. 23 березня. Китай у квітні цього року почне будівництво першої в світі АЕС, на енергоблоках якої буде використано технології четвертого покоління.

Китай побудує найсучаснішу АЕС

“Перший в світі високотемпературний атомний ректор з газовим охолодженням буде споруджений в Жунчен, провінція Шаньдун“, – заявив заступник глави Huaneng Nuclear Power Development Co. Цуй Шаочжан.

Передбачається, що нові реактори будуть менш схильні до аварій, ніж енергоблоки постраждалої від землетрусу і цунамі АЕС “Фукусіма-1” в Японії.

“Між японськими і китайськими реакторами є розходження. На японській АЕС в Фукусіма використані старі технології, у той час як китайські реактори використовують останні досягнення”, – сказав Цуй Шаочжан.

У системі охолодження АЕС “Жунчен” буде використаний гелій і захисна оболонка реактора зможе витримати температуру понад 1,6 тисячі градусів Цельсія протягом декількох сотень годин.

“Реактор четвертого покоління буде охолоджуватися незалежно від зовнішніх джерел енергії, що зробить його набагато безпечнішим. Розробка нових технологій з підвищеною безпекою дуже важлива після того, що відбулося в Японії, в той час як країни світу переглядають своє ядерне майбутнє”, – заявив директор атомного підрозділу Scandpower AB Йерсі Грюнблат.

На даний момент атомну енергію використовують більше 30 країн світу. АЕС забезпечують близько 14% генерації, а 16 країн залежать від атомної енергетики більш ніж на чверть, в їх числі Японія, Німеччина, Фінляндія, Швейцарія. У Франції 75% електроенергії виробляється на АЕС.

За даними Всесвітньої ядерної асоціації, в даний час в Китаї працює 14 реакторів, ведеться будівництво ще 26, а 28 знаходяться в стадії розробки. До 2015 року сукупна потужність АЕС Китаю, як очікується, складе 40 ГВт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.