Новини світу. 30 березня. За кількістю опублікованих наукових статей Китай майже наздогнав США, і з великою ймовірністю, обійде Америку за цим показником у найближчі роки.

китайські науковці
Китайці успішні в науковій діяльності

Такі висновки зробили в новому дослідженні Королівського товариства Великобританії, оцінивши успіхи різних держав у науковій діяльності.

Автори дослідження аналізували кілька показників і, в тому числі, кількість статей, які були опубліковані у рецензованих наукових періодичних виданнях. За цим показником США вже довгі роки знаходяться на першому місці, проте, якщо в період з 1993 до 2003 року частка американських статей від їхньої  загальної кількості становила 25 відсотків, то з 2004  до 2008 року вона знизилася до 21 відсотка.

Аналогічний відсоток у Китаю за той же період зріс з 4,4 до 10,2. Таким чином, КНР перемістилася з шостого на друге місце в світі, витіснивши зі своїх позицій Великобританію (відсоток британських наукових робіт знизився з 7,1 до 6,5).

За оцінками деяких експертів, якщо динаміка зростання числа китайських статей збережеться, то до 2013 року КНР наздожене Сполучені Штати за цим показником.

Крім Китаю істотно зросла кількість публікацій турецьких та іранських вчених, а також дослідниками з Тунісу.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.