Новини світу. 4 березня. Куба. Лідер кубинської революції Фідель Кастро розкритикував “колосальну кампанію брехні”, розв’язану західними ЗМІ проти Лівії.

Фідель Кастро
Фідель Кастро

Кастро виступив з цією заявою в черговій статті з серії своїх “Роздумів”, опублікованій кубинськими ЗМІ.

“Пройде час, перш ніж можна буде зрозуміти, що справді відбулося в Лівії, і відокремити реальні факти від поширюваних помилкових”, – пише Кастро в статті, яка вийшла під заголовком “Неминуча війна НАТО”.

На думку Фіделя Кастро, імперіалізм і НАТО, серйозно стурбовані революційною хвилею, що піднялася в арабському світі, звідки надходить значна частина нафти, яка підтримує споживчу економіку розвинених і багатих країн, не могли не скористатися внутрішнім конфліктом, що спалахнув у Лівії, щоб закликати до військової інтервенції .

“Заяви, зроблені з перших хвилин адміністрацією США, були категоричними в цьому сенсі, – продовжує він. – Стосовно військової інтервенції держсекретар використовує у своїй заяві слова, які не залишають ні найменшого сумніву (“Не виключається ніякий варіант”)”.

При цьому Кастро вказує, що, незважаючи на потік брехні і створену плутанину, США не змогли підштовхнути Китай і Росію до того, щоб Рада Безпеки прийняла резолюцію зі схваленням військової інтервенції в Лівії.

Лівійський лідер Муамар Каддафі 2 березня заявив, що резолюція Ради безпеки ООН, яка засуджує лівійську владу, була прийнята без відповідної перевірки фактів на основі “повністю помилкових” повідомлень інформаційних агентств. Каддафі закликав самих лівійців досконально розібратися в подіях, які спричинили за собою загибель людей.

Акції протесту в лівійських провінціях з вимогою відставки Каддафі, правлячого вже 42 роки, тривають з 15 лютого. За даними міжнародних організацій, влада жорстоко пригнічує демонстрації, а у сутичках із силами безпеки та іноземними найманцями загинули, за різними даними, до 6 тисяч чоловік. Іноземні держави проводять масову евакуацію своїх громадян з Лівії. Проте варто зауважити, що жодних фото або відеодоказів того, що у Лівії перебувають африканські найманці або того, що літаки справді розстрілювали мирних протестантів до цих пір немає, зате озброєні бойовики в ЗМІ називаються “протестуючим народом”.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.