Новини світу. 13 березня. Лівія. Військам лідера Лівії Муаммара Каддафі вдалося відбити у повстанців нафтоналивний порт Марса-ель-Брега.

Муаммар Каддафі
Каддафі отримав чергову маленьку перемогу

Таким чином, вірні лівійській владі армійські підрозділи тепер контролюють обидва найбільші порти, через які нафта йде на експорт. Раніше війська Каддафі вибили заколотників з порту Рас-Лануф, повідомляє Бі-бі-сі.

Тепер урядовим силам належить битися з революціонерами в місті Місрата, яке на 13 березня залишається останнім оплотом опозиції на заході Лівії. Підрозділи Каддафі вже підійшли до околиць міста. Відзначимо, що знаходиться Марса-ель-Брега всього в 220 кілометрах від опозиційної “столиці” – Бенгазі.

Оскільки сили Каддафі поступово беруть гору над повстанцями, доводиться чекати реакції іноземних держав на стан справ у Лівії. Напередодні Ліга арабських держав (ЛАГ) виступила з пропозицією до ООН встановити над Лівією зону, закриту для польотів військової авіації. Раніше передбачалося, що стратегію “закритого неба” можуть застосувати США і НАТО.

При цьому члени ЛАГ виступили проти іноземної інтервенції до Лівії. У якості законної влади в Лівії Ліга постановила визнати “Національну перехідну раду”, що є центральним політичним органом збройної опозиції.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.