Новини світу. 19 березня. Лівія. Бронетехніка лівійської армії в суботу увійшла на вулиці міста Бенгазі, яке утримують озброєні прихильники повалення лівійського лідера Муамара Каддафі.

Лівія, танк, армія
Армія Каддафі витісняє опозицію з Бенгазі бронетехнікою

Представник міністерства закордонних справ повідомив, що війська дотримуються режиму припинення вогню, проте бунтівники напали на війська в районі Бенгазі. Своєю чергою влада, що представляє озброєну опозицію заявила про обстріл з боку урядових військ.

Тим часом очевидці заявляють, що в місті проходить жорстка боротьба між повстанцями та військом Каддафі, передає Euronews.

Ще напередодні влада Лівії заявила про припинення всіх бойових дій проти бунтівників у зв’язку з прийняттям резолюції ООН. Тріполі спростовував повідомлення про бомбардування лівійських міст. Більш того, лівійська влада запросила спостерігачів з Туреччини, Греції та Мальти для контролю за режимом припинення вогню.

Резолюція, ухвалена у четвер РБ ООН, передбачає закриття повітряного простору над Лівією для припинення авіабомбардування повстанських сил і загибелі мирного населення. Рішення РБ ООН накладає заборону на польоти лівійської авіації, а також передбачає можливі бойові дії за винятком застосування наземних сил.

З 15 лютого в Лівії триває народне повстання проти Каддафі, який правив у країні понад 40 років. Лівійська авіація щодня наносила удари по розташуванню повстанців на сході країни і за окремими бунтівним містах на заході Лівії. Влада Лівії стверджує, що веде боротьбу проти угруповань, які підтримує “Аль-Каїда”.

Повстання проти Каддафі переросло у громадянську війну, оскільки лідер країни відмовився покинути свою посаду і сказав, що всіма методами готовий утримувати свій режим в державі. Крім того, Муаммар Каддафі заперечує інформацію про велику кількість жертв, число яких досягло понад 6 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.