Новини світу. 15 березня. Лівійський лідер Муаммар Каддафі в інтерв’ю німецькому телеканалу RTL 15 березня заявив, що втратив довіру до всіх країн Заходу, крім Німеччини.

Муаммар Каддафі
Каддафі вибирає кому дати нафту, а кому ні

“Ми не довіряємо їхнім компаніям, вони всі вступили в змову проти нас. Наші нафтові контракти підуть російським, китайським і індійським фірмам. Захід буде забутий”, – пообіцяв Каддафі.

У той же час полковник залишив шанс на співпрацю з Німеччиною, яка на засіданні країн “Великої вісімки” (G8) висловилася проти повітряної блокади його країни. Німецьку політику Каддафі назвав “відповідальною”.

Німеччина зайняла дуже хорошу позицію щодо нас – вона докорінно відрізняється від тієї, якої дотримуються інші країни Заходу”, – пояснив диктатор, додавши, що його країна могла б співпрацювати з німцями в майбутньому.

Раніше Великобританія і Франція закликали партнерів у “Великій вісімці” та Раді безпеки ООН чинити військовий тиск на режим Каддафі, встановивши над Лівією зону, заборонену для польотів бойової авіації. Лондон і Париж мотивували це необхідністю захисту мирного населення від авіанальотів.

Однак поки в цьому напрямі жодних кроків не робиться. Ні “Велика вісімка”, ні РБ ООН узгодженої позиції з цього питання виробити не змогли.

Тим часом Росія, яка також бере участь в обговоренні подій в Лівії, поряд з низкою західних країн запровадила стосовно Каддафі санкції. Зокрема, президент Дмитро Медведєв підписав указ, згідно якому самому полковнику, а також його найближчого оточення в’їзд на територію Росії заборонений. Чи врахував лівійський лідер цей крок Москви, пообіцявши їй нафтові контракти, він не пояснив.

Раніше Каддафі заявив, що у випадку іноземного вторгнення піде на союз з “Аль-Каїдою” і оголосить Заходу “священну війну”.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.