Новини світу. 2 березня. Іран.  Іран має намір бойкотувати Олімпійські ігри в Лондоні, які відбудуться наступного року, тому що вважає, що в логотипі під цифрами 2012 зашифровано слово «Сіон», повідомляє Financial Times.

Сіонізм - єврейський нацизм

У листі президентові Міжнародного олімпійського комітету Жаку Рогге представники олімпійського комітету Ірану заявили, що логотип, який був представлений ще чотири роки тому, підриває цінності олімпійських ігор, будучи расистським. В Ірані вимагають, щоб логотип був змінений. Логотип створено в декількох кольорах, але складається, за словами представників влади Лондона, з чотирьох частин, які дуже явно відтворюють цифри «2012». В організаційному комітеті Лондона заявили: «Логотип являє собою 2012 р. і більше нічого. Він був придуманий у 2007 р. після серії тестів і консультацій. Ми здивовані, що ця скарга надійшла тільки зараз».

У МОК заявили, що підтримують позицію Лондона. Тим часом державне новинне агентство Ірану IRNA повідомило, що влада країни направили листа до МОК, де говориться, що логотип відображає “расистські настрої певних людей».

«Використання слова “Сіон” в логотипі дизайнером – це дуже порочний акт проти моральних гасел Олімпійських ігор. Він може позначитися на бажанні певних країн, які наполягають на моральних принципах і цінностях, брати участь в іграх», – йдеться в листі.

Влада Ірану попереджає МОК, що відмова змінити логотип може стати причиною бойкоту з боку декількох країн, як це було під час ігор 1980 р. в Москві і 1984 р. у Лос Анджелесі. Лист підписаний Мухаммедом Алібаді, главою Іранського олімпійського комітету, а також його секретарем, Бахрамом Афшарзадехом.

Розробка спірного логотипу обійшлася організаторам Олімпіади в 400 тис. фунтів. Ще в 2007 р., коли логотип був тільки представлений публіці, він отримав дуже різні відгуки. Деякі жителі Великобританії заявляли, що символ нагадує свастику або колекцію підставок під пиво. Колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер назвав його «прекрасним або жахливим». Тим не менш логотип був схвалений МОК.

Джерело ПН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.