Новини України. 16 березня. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство може отримати нові контракти.

Харківський авіаційний завод
ХАЗ має кілька літаків на продаж - Добкін

Про це 15 березня заявив журналістам голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

“На авіазаводі є кілька літаків з різним ступенем готовності. Вартість використаних для їх виробництва матеріалів – стара, оскільки куплені ці матеріали були ще за старим курсом долара. До Харкова приїжджали іноземні інвестори, я зустрічався з ними і з директором підприємства Анатолієм Мялицею. Інвестори сказали , що готові купити три літаки за “живі” гроші. При цьому вони відзначили, що як тільки розрахуються за ці три літаки, то зроблять передоплату ще на сім літаків, а потім можливе замовлення від уряду їхньої країни на виробництво ще 54 літаків. А це фактично завантаження авіазаводу на п’ять років”, – розповів Добкін.

Губернатор розповів, що вже зібрані літаки замовник готовий купити за більш низькою ціною, оскільки запчастини, які там використані, мають термін простою, і з ними можна налітати менше годин. Це було б незбиткове для заводу. Зараз ХАЗ і замовник ведуть переговори.

За словами Михайла Добкіна, на авіазаводі є літаки, виготовлені на замовлення Лівії, але через революційні події у цій країні перспективи продажу літаків неясні.

“На ХАЗі виробляють літаки, гроші за які підприємство вже давно витратило. Ми зобов’язані запустити авіазавод”, – підкреслив губернатор.

Джерело Status Quo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.