Новини технологій. 18 березня. Засновник Wikileaks Джуліан Ассандж заявив, що Інтернет є найбільшим пристосуванням для шпигунства, а зовсім не інструментом свободи слова.

Джуліан Ассандж
Ассандж рзповів студентам для чого використовують інтернет

Виступаючи перед студентами Кембриджського університету, Джуліан Ассандж заявив, що Інтернет не сприяє свободі слова, прав людини та громадянської активності, а скоріше є «технологією, яку можна використовувати для створення тоталітарного шпигунського режиму, якого ми досі не бачили», цитує його The Guardian.

Втім, в руках людей, які «хочуть, щоб світ технологій пішов по іншій траєкторії», Всесвітня павутина може стати «тим, на що ми всі сподіваємося», заспокоїв активіст.

Ассандж висловив думку, що такі сервіси, як Twitter і Facebook, зіграли у заворушеннях на Близькому Сході не настільки істотну роль, як стверджували деякі політики і спостерігачі. Ключову роль (як у розпалюванні заворушень на Близькому Сході, так і в примушенні уряду США до відмови від підтримки колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака) зіграли, за його словами, викриття Wikileaks.

З опублікованих депеш, зокрема, стало ясно, що в разі протистояння туніської армії з режимом Бен Алі Сполучені Штати, «ймовірно, підтримали б армію», та сусіднім країнам, якщо б вони ввели свої війська в Туніс, довелося б протистояти Сполученим Штатам.

Документи також дискредитували Мубарака і його віце-президента Сулеймана, що не дозволило Білому дому виступити на їх підтримку, переконаний Ассандж.

Джерело Власти нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.