Огляд преси. 8 березнся. Відомі західні експерти закликають арабські країни, де щойно скинуті диктаторські режими, «уникнути долі «помаранчевої революції в Україні», яка, і на цьому наголошують оглядачі європейських газет, «була лише симуляцією демократії».

Президент України Віктор Янукович
Нехай хліба зовсім не буде, але його ціна не підвищиться! - Іноземні ЗМІ про Януковича

Чергова порція публікацій з «фондів» WikiLeaks стверджує, що деякі міністри Президента України Віктора Януковича знають справжнє ставлення російського прем’єра Володимира Путіна до їхнього шефа і наголошують на цьому при відкритих характеристиках кремлівського режиму, західним дипломатам. Західна преса також зауважує, що українська влада намагається так «вміло гарантувати доступні ціни на хліб для населення, що спостерігається парадоксальне зникнення цього продукту з прилавків крамниць в Україні».

Оглядач британської «Ґардіан» Лайонел Бінер закликає арабські країни, Єгипет, Туніс, де щойно вигнали диктаторів, врахувати негативний досвід «української Помаранчевої революції», котра стала прикладом продажності політиків із «їхніми порожніми обіцянками». Автор також звертає увагу на похмуре чи зневажливе ставлення багатьох українців до подій в Єгипті чи Тунісі, бо вважають, що «Помаранчева революція була несправжньою», чи навіть «виявилася лише симуляцією демократії».

Це й не дивно, як зауважує Бінер, бо «з 2004 року помаранчеву коаліцію постійно ловили на корупції і брехні». Окрім того, про справжню ціну Помаранчевої революції, як вважає автор «Ґардіан», говорить те, що країною нині керує той «хто програв помаранчевим, двічі судимий Віктор Янукович». Нині в Україні, як інформує автор статті, з верху до низу політичної піраміди процвітає корупція, зростає тиск на свободу преси, знову зникають журналісти (як редактор Василь Климентьєв). «Україну більше не розглядають всерйоз як кандидата на вступ до НАТО чи ЄС»,– резюмує Бінер.

Автор статті в «Ґардіан» визначає три головні уроки «Помаранчевої революції» для арабів: перший – не обіцяйте дуже багато, бо програєте у наступних виборах; другий – політична внутрішня боротьба революціонерів неминуча, на цьому гратимуть вороги демократії; третій – вільні вибори ще не означають прихід демократії. Ось це, на думку експертів, яких цитує Бінер, і призвело до того, що «Україна втратила свій шанс на багато років наперед».

Оглядач брюссельського видання EUObserver Ендрю Ретман звертає увагу на чергову порцію оприлюднених WikiLeaks американських дипломатичних депеш, де, серед іншого, йдеться й про Україну. Свіжий документ свідчить, як у січні 2009 року Костянтин Грищенко, нинішній міністр закордонних справ в уряді Віктора Януковича, висловив в американському посольстві в Києві своє реальне ставлення до Росії. В документі зазначено: «Грищенко сказав, що Кремль хоче своєрідного «реґентства» в Україні: такої влади в Києві, яка була б повністю підконтрольна Москві». Грищенко також відзначив, що «Путін… фактично особисто зневажає Януковича». Грищенко також «зауважив, що кожна особа в російському уряді являється членом «братства КГБ», котрі бояться жартів і це можна охарактеризувати, на думку Грищенка, як «повернення до СРСР», якщо мати на увазі нинішнього прем’єр-міністра Володимира Путіна і його союзників у російському ФСБ.

Чеський оглядач із «Лідових новін» Петра Прохазкова зауважує, що «українська влада намагається так уміло регулювати ціни на хліб для населення, що подекуди, як це не парадоксально, цей продукт зник із полиць українських крамниць». Тут також наголошено, що головна причина зникнення з українських крамниць гречки, потім борошна та хліба полягає в тому, що українська влада вміло «тримає» ціни на хліб на «сприятливому» рівні, чим зажурила українських фермерів і сприяла зникненню хліба з полиць у крамницях. У Луганську, як інформують «Лідове новіни», де працює багато шахтарів, населення налякане тим, що цими днями хліб пропав з продажу в багатьох місцях. Землероби звинувачують міністрів і Президента Януковича у політичному популізмі та намаганнях гарантувати людям дешевий хліб, чим влада призведе до «галопування цін на харчі в Україні». Петра Прохазкова також звертає увагу на те, що після року перебування при владі Президент Янукович записав на свій рахунок «неприємний рекорд – ціни на харчі зростають із космічною швидкістю». Автор статті в «Лідових новінах» також звертає увагу на деякі висновки соціологів, зокрема, про те, що «неспокій серед громадян України наростає так само, як галопують ціни».

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.