Міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак застерігає від «політичного цунамі», яке загрожує Ізраїлю. Мова йде про загальне міжнародне визнання палестинської держави в межах 1967 року.

Ехуд Барак зрозумів, що правила писані і для Ізраїлю

У своєму позавчорашньому виступі перед слухачами дослідного інституту національної безпеки Барак попередив про те, що в даний час готується акція з делегітимації, покликана «загнати Ізраїль в кут», подібно до того, як це сталося з Південною Африкою.

Барак пояснив, як можна уникнути політичного цунамі. На думку міністра оборони, слід почати негайне обговорення з палестинцями всіх основних спірних питань з метою досягти домовленості про розподіл країни у відповідності до плану Клінтона: створити життєздатну палестинську державу, включаючи поступовий демонтаж єврейських поселень, які залишаться за межами постійних кордонів.

«Будь-який інший варіант розвитку подій лише посилить ізоляцію Ізраїлю на міжнародній арені і поставить під загрозу обороноздатність держави», – заявив Барак.

Барак не злякався виступити з подібними заявами на тлі страшного вбивства в поселенні Ітамар і агресивної реакції на цей злочин з боку його політичних партнерів, які представляють правий табір. У своїй промові він піддав жорсткій критиці коаліційних партнерів за їх бездіяльність, державний параліч, постійне затягування часу, спроби за всяку ціну догодити своїм виборцям, страх перед прийняттям кардинальних рішень.

Якщо Ізраїль хоче вижити, хоче вибратися з пастки міжнародної ізоляції, він зобов’язаний покинути окуповані території і передати їх палестинській державі. Було б набагато краще, якби Нетаньяху прислухався до слів свого міністра оборони, а не до того, що йому каже голова Ради поселень Іудеї і Самарії.

Незважаючи на те, що Барак вірно оцінює ситуацію, його дії помилкові. Барак продовжує вірити в те, що він зобов’язаний «впливати зсередини» через два роки, протягом яких Біньямін Нетаньяху відкрито ігнорував всі його рекомендації і поради.

Барак і сам розуміє, що парламентська фракція, створена ним після розколу партії Авода, не володіє достатньою політичною силою, щоб досягти бажаних змін. Тому, вважає Барак, Кадіма повинна приєднатися до уряду. Таким чином він перекладає відповідальність на плечі лідера опозиції Ципі Лівні. Проте Барак, продовжуючи залишатися у правому уряді, дає тим самим підтримку політиці Нетаньяху, яка, на його ж думку, руйнівна для Ізраїлю.

Джерело Haaretz

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.