Новини України. 11 березня. Генеральна прокуратура України направила лідеру БЮТ Юлії Тимошенко листа, в якому дозволила ознайомитися з матеріалами справи разом з адвокатом.

Генпрокуратура, ГПУ
Генпрокуратура дозволила Тимошенко ознайомитися з матеріалами справи з адвокатом

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Після ознайомлення, Генпрокуратура голова передати справу щодо Тимошенко до суду.

“Слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України 10 березня 2011 року вручив Богдану Ференцу, адвокату Юлії Тимошенко, листа з тим, щоб він ознайомив свою підзахисну з його змістом.

Зокрема у ньому йдеться, що 21 лютого 2011 року Тимошенко Ю. В. оголошено про закінчення досудового слідства у кримінальній справі за обвинуваченням у перевищенні службових повноважень, зловживанні службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки та порушення бюджетного законодавства”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з протоколом про оголошення закінчення досудового слідства Тимошенко Ю. В. виявила бажання знайомитися з матеріалами кримінальної справи за участю захисника, повідомляє ГПУ.

“Відповідно до вимог ст. 218 Кримінально-процесуального кодексу України цей процес є правом, а не обов’язком обвинуваченого. Разом з тим, виявивши бажання знайомитися з матеріалами справи, обвинувачена не повинна вчиняти дій до безпідставного затягування цього процесу. Кожного робочого дня з 9 до 18 години Тимошенко Ю. В. має змогу в прийнятний для неї час знайомитися з матеріалами кримінальної справи”, – інформує прес-служба Генпрокуратури.

У разі неможливості захиснику прибути з поважних причин, обвинувачена може відкласти ознайомлення до його явки.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України нагадує, що слідчий у справі й раніше задовольняв усі клопотання Тимошенко Ю. В., якщо вони не суперечили чинному законодавству.

Генеральна прокуратура готова передати до суду кримінальну справу відразу ж після закінчення ознайомлення з нею обвинуваченої та її захисника. Як це існує у світовій практиці – завжди є сторони обвинувачення і захисту, і лише суд має встановити істину у справі, відзначають в Генеральній прокуратурі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.