Новини технологій. 21 березня. Американська корпорація Google звинуватила владу Китаю в частковому блокуванні поштового сервісу Gmail.

Google судиться з Китаєм через Gmail

Заява компанії стала новим витком цензурного скандалу, який став перешкодою Google на шляху до завоювання найбільшого інтернет-ринку світу, пише Financial Times.

На початку березня багато користувачів Gmail виявили, що у них зникли листи, вкладення і контакти. Деякі зовсім не змогли отримати доступ до служби з причини того, що вони «порушили угоду користувача». Проблема з поштою у користувачів з Китаю виглядала трохи інакше: вони не могли відправити листа, завантажити вкладення, однак не втратили доступу до своїх облікових записів.

«Це урядове блокування, яке було замасковане під технічну проблему з Gmail», – сказав прес-секретар Google.

«Тут немає ніяких технічних збоїв. Ми провели широкомасштабну перевірку», – додав він.

Google працює в Китайській Народній Республіці з 2006 року. Влада Китаю виступає за обов’язкову цензуру пошукових запитів в американському пошуковику. Протягом 4 років Google підкорявся їхнім вимогам.

Заради цього компанії довелося змінити традиційний алгоритм пошуку – встановити фільтри, які блокували доступ до неблагонадійних, з точки зору офіційного Пекіна, сайтів. До таких сторінок влада зарахувала, наприклад, адресу уряду Тибету у вигнанні та правозахисних організацій, які виступають на підтримку духовного лідера Тибету – далай-лами.

Але в січні 2010 року Google перестала дотримуватися угоди, після того як невідомі хакери атакували поштовий сервіс, зламавши електронні поштові скриньки низки китайських правозахисників. Тоді компанія заявила, що напад організувала влада Китаю.

У скандал втрутилася американська влада, і він набув яскраво виражене політичне забарвлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.