Новини світу. 30 березня. У Лондоні пройшов пікет проти репресій опозиціонерів у Білорусі, зокрема учасниками були актори Джуд Лоу і Кевін Спейсі.

Джуд Лоу і Кевін Спейс на мітингу
Політично свідомі актори-захисники

Пікет організували Білоруський Вільний театр, правозахисна організація «Індекс цензури» і Лондонський Білоруський комітет.

Пікет пройшов навпроти офісу PR-фірми Grayling, яка веде рекламну кампанію із залучення іноземних корпорацій до інвестування коштів у Білорусь. Напередодні акції керівництво Grayling намагалося відрадити організаторів від пікету, але отримало тільки одну поступку – щоб на заході не було адвокатів, які займаються зараз ініціюванням судового процесу проти Олександра Лукашенка.

За словами керівника «Білоруського Вільного театру» Миколи Халезіна, керівництву Grayling запропонували приєднатися до акції протесту і заявити про закриття свого офісу в Білорусі. «Вони на це не пішли, і ми продовжуємо кампанію з тиску на бізнес-кола, які сьогодні співпрацюють з Лукашенком», – підсумував Халезін.

Крім Кевіна Спейсі і Джуда Лоу серед учасників мітингу були сестра ув’язненого Андрія Саннікова та ініціатор судового процесу проти Лукашенка Ірина Богданова, другий керівник «Вільного театру» Наталя Коляда і глава «Індексу цензури» Джон Кампфер.

Після пікету біля Grayling колона рушила до будівлі парламенту, де відбулась прес-конференція. Потім частина театральних діячів і демонстрантів зіграли виставу Миколи Халезіна «Покоління Джинс», яка присвячена борцям за свободу Білорусі. Головні ролі виконали Микола Халезін (російською мовою) і Джуд Лоу (англійською).

Після вистави депутати парламенту Великобританії заявили про намір провести найближчим часом слухання з Білорусі.

Джерело openspace.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.