Новини України. 25 березня. Папа Римський затвердив 40-річного Святослава Шевчука лідером греко-католиків.

Святослав Шевчук

Бенедикт XVI підтвердив результати виборів нового глави українських греко-католиків, які виграв єпископ Святослав Шевчук.

Про йдеться в офіційному повідомленні УГКЦ.

Нагадаємо, адміністратора єпархії Покрови Святої Богородиці у Буенос-Айресі (Аргентина) Святослава Шевчука обрали наступником кардинала Любомира Гузара на четвертий день засідання синоду церкви єпископи простою більшістю голосів.

Три попередні дні синод теж намагався обрати главу, голосуючи чотири рази у день. Але 2/3 голосів не набрав жоден із 40 єпископів.

Поміж тим ймовірними кандидатами на цю посаду називалися також владики Богдан Дзюрах, Гліб, Лончина та Ігор Возьняк.

За інформацію джерел, владику Ігора Возьняка на третій день роботи синоду дня навіть обрали верховним архієпископом, однак той відмовився від посади, мотивуючи своє рішення поганим станом здоров’я.

Єпископ Святослав Шевчук є представником молодого крила єпископів УГКЦ і наймолодшим серед єпископів – йому лише 40 років.

Владика Святослав був наймолодшим учасником синоду єпископів УГКЦ в Брюховичах.

Народився майбутній глава УГКЦ у Стрию Львівської області 5 травня 1970 року.

Служити до Аргентини кілька років тому він поїхав не випадково, з цією країною пов’язані його перші кроки у церкві: у 1991-1992 роках він навчався у Центрі філософсько-богословських студій “Дон Боско” у Буенос-Айресі, пізніше продовживши навчання вже у Львівській духовній семінарії.

У 1994 році він отримав дияконські свячення від святителя владики Филимона Курчаби, а 26 червня 1994 року він став священиком. До речі, святителем нового лідера греко-католиків був попередник Любомира Гузара, тодішний верховний архієпископ Мирослав Іван Любачівський.

Після цього Святослав Шевчук протягом п’яти років навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського у Римі, де здобув ступінь доктора з богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції.

У 1999-2000 роках він служив префектом Львівської духовної семінарії Святого Духа, а довгий час після того – до 2007 року – віце-ректором семінарії. Цю посаду з 2001 року він суміщав із службою віце-декана богословського факультету Львівської богословської академії (Українського католицького університету).

Роки з 2002-2005 для Святослав Шевчука пов’язані зі службою пліч-о пліч з головою греко-католиків, Блаженнішим Любомиром Гузаром. Тоді отець Святослав очолював секретаріат кардинала,Блаженнішого Любомира Гузара, а також бум його та особистим секретарем.

У червні 2007 Святослав Шевчук став ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Через півтора роки у січні 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив Святослава Шевчука єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу було уділено титулярний престол Castra Galbae.

10 квітня 2010 року владика Святослав був призначений апостольським адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі, яка стала вакантною після зречення з уряду попереднього єпархіального єпископа Михаїла Микицея.

Нагадаємо, вчора єпископи УГКЦ на синоді в Брюховичах обрали нового лідера, але відмовилися розголошувати його ім’я, адже згідно з правилами церкви цього робити не можна, доки Папа Римський Бенедикт XVI не підтвердить особу нового глави УГКЦ.

Архієпископ Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар залишив престол глави УГКЦ 10 лютого.

Джерело Точка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.