Новини світу. 2 березня. Арабські країни повинні самостійно вирішувати економічні, соціальні та політичні проблеми, щоб уникнути іноземного втручання у свої внутрішні справи, заявив у середу в Каїрі глава МЗС Іраку Хошияр Зібарі.

Хошияр Зібарі

“Від всіх нас вимагається проводити конституційні, політичні, економічні реформи на всіх рівнях, щоб не дозволити нашим ворогам втрутитися у внутрішні справи”, – сказав іракський міністр на відкритті чергової сесії ЛАД на рівні міністрів закордонних справ. За його словами, арабські країни повинні спільно вирішувати свої спільні проблеми під дахом спільного дому – Ліги арабських держав”.

Міністр також прокоментував ситуацію в Лівії, де тривають зіткнення прихильників і противників лівійського лідера Муамара Каддафі.

“Висловлюємо жаль з приводу загибелі людей внаслідок зіткнень, а також занепокоєння економічними наслідками подій”, – сказав Зібарі.

При цьому він закликав лівійське керівництво до “сміливих кроків назустріч законним вимогам народу”.

Як очікується, саме події в Лівії стануть головною темою зустрічі міністрів ЛАД.

Зокрема, на порядку денному засідання рішення, застережливе від іноземного військового вторгнення в цю країну.

Крім того, як очікується, міністри обговорять наслідки народних заворушень у Тунісі та Єгипті, які призвели до зміни влади.

Іншою важливою темою стане майбутній саміт Ліги арабських держав, який повинен пройти 29 березня у столиці Іраку Багдаді.

З початку 2011 року багато країн Близького Сходу і Північної Африки, зокрема Туніс, Єгипет, Бахрейн, Ємен і Лівію, охопила хвиля народного невдоволення, що вилилася в масові заворушення і акції протесту проти діючих у цих країнах режимів. Народні повстання вже призвели до падіння правлячих режимів у Єгипті та Тунісі. В даний час запекла боротьба між населенням і владою триває в Лівії.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.