Новини світу. 7 березня. Росія і НАТО зможуть досягти компромісу в сфері протиракетної оборони.

Андерс Фог Расмуссен
Расмуссен вірить в компроміс з Росією щодо системи ПРО

Про це заявив у понеділок генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, коментуючи висловлювання свого заступника Джеймса Аппатурая, згідно з яким, альянс “не готовий піти на створення єдиної з Росією системи ПРО, заснованої на секторальному принципі”.

У зв’язку з цим Расмуссен підкреслив: “Ця заява лише повторює нашу позицію, прийняту ще на саміті НАТО в Лісабоні (19-20 листопада)”.

“Ми прийняли рішення почати спільне з Росією вивчення можливостей співпраці у сфері ПРО. Ми пропонуємо, щоб Росія забезпечувала захист своєї території, а ми будемо забезпечувати захист своєї, при тісній взаємодії наших систем”, – сказав генсек НАТО.

“Ми поки в стадії дискусії. Росія виступає зі своїми пропозиціями, ми – зі своїми”, – сказав Расмуссен.

Він висловив впевненість, що Москва і Брюссель “зможуть прийти до компромісу”, який дозволить нам “забезпечити спільну відповідь на спільні виклики”.

Тема ПРО буде одним з основних пунктів порядку денного зустрічі міністрів оборони альянсу в Брюсселі 10-11 березня. Росія не бере участі в цій зустрічі. Очікується, що перші підсумки роботи з вивчення можливостей по взаємодії РФ і Північноатлантичного альянсу у сфері ПРО будуть підведені в червні на засіданні Ради Росія-НАТО на рівні глав МЗС.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен повідомив, що говорити про можливу участь України у створенні Загальноєвропейської системи протиракетної оборони поки що зарано.

“Ми зараз виконуємо спільну аналітичну роботу спільно з Російською Федерацією, аналізуючи шляхи напрямки співпраці у створенні системи протиракетної оборони”, – уточнив Расмуссен.

“І ми ще не визначились остаточно щодо того, якою має бути ця архітектура системи протиракетної оборони. Тому поки що передчасно говорити про можливу участь у створенні цієї системи з боку України“, – заявив генсек НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.