Новини світу. 4 березня. Франція. Глава МВС Франції Клод Геан закликав італійську владу утримати на своїй території біженців з Тунісу.

франція
Франція не хоче бачити у себе біженців з Тунісу

З початку так званої “жасминової революції” в Тунісі на італійський острів Лампедуза прибуло більше 5 тисяч біженців, через що Рада міністрів Італії оголосила на острові надзвичайний стан. Багато біженців з Тунісу (до 1957 року французька колонія) через Італію намагаються потрапити до Франції.

Згідно з діючими в Євросоюзі правилами прийому мігрантів, якщо біженці прибули в яку-небудь країну, то саме вона повинна або прийняти їх у себе, або видворити. Таким чином, держави ЄС не повинні ставати пересильними пунктами. Якщо ж, як в даному випадку, тунісці приїхали в Італію, щоб потрапити до Франції, італійська влада зобов’язана узгоджувати відправку біженців до Франції з французькою владою, причому по кожному конкретному випадку окремо.

“Італійці грають за європейськими правилами. Це знаходиться у сфері відповідальності приймаючої сторони. Ми просимо їх утримати у себе людей, які звернулися до них, а також приймати тих, хто був направлений до них назад (з Франції)”, – сказав Геан на прес-конференції в Ніцці, яка транслювалася по французькому ТБ.

Він повідомив, що в лютому в Приморських Альпах (департамент на південному сході Франції) були затримані понад 400 нелегальних іммігрантів, в основному тунісці, 250 з них були відправлені назад до Італії.

“Італійці погодилися на гру за європейськими правилами. Ми сподіваємося, що вони відіграють її до кінця”, – сказав Геан.

“Жасминова революція”, в результаті якої президент Тунісу Зін аль Абідін бен Алі був усунутий з посади і втік з країни до Саудівської Аравії, сталася в середині січня 2011 року.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.