Огляд преси. 23 березня. Президент і прем’єр принципово розійшлися в оцінках авіаударів по Лівії. Проте розбіжності – лише видимість.

Медведєв, Путін
Російський тандем бавиться в хорошого і поганого поліцейського

Швидше за все, Путін і Медведєв представили широкій публіці нову інтерпретацію своєї гри у доброго та поганого поліцейського, пише оглядач Financial Times Deutschland.

Так серйозно “альфа-самці” російської політики ще жодного разу не сходилися, продовжує автор публікації Кай Беллер. Президент Медведєв засудив прем’єра Путіна, який назвав військову операцію проти лівійського диктатора “хрестовим походом”.

Зовнішня політика – вотчина президента, і прем’єру там робити нічого, хотів підкреслити Медведєв.

“Зовні все виглядає так, ніби в тандемі запахло смаженим. Однак більш ймовірно, що Медведєв і Путін всього лише пасують один одному м’яч у грі під назвою “Хороший коп – поганий коп”. Розбіжності в оцінках ситуації в Лівії подані грамотно і з урахуванням медійного ефекту”, – вважає автор.

Медведєв і раніше за таким же принципом критикував свого ментора: це стосувалося і процесу над Михайлом Ходорковським, і роботи уряду над усуненням наслідків кризи 2009 року.

“Глибокої тріщини в стосунках, тим не менше, не спостерігалося”, – констатує журналіст.

На цей раз, зауважує російської соціолог Ольга Криштановська, Путін зриває овації у співгромадян, викриваючи імперіалістичні замашки США, а Медведєв набирає очки на Заході.

Питання в тому, продовжує автор, як Путін з Медведєвим будуть ділити ролі на майбутніх в 2012 році президентських виборах.

“Те, що майбутній президент буде носити прізвище Медведєв або Путін, сумнівів не викликає, – вважає німецький оглядач, – Обидва політики можуть розраховувати на підтримку, а в опозиції немає ні найменшого шансу”.

За матеріалами Financial Times Deutschland

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.