Новини світу. 3 березня. Уряд Естонії доручив у середу міністрові навколишнього середовища Яанус Тамківі підписати з японським концерном Mitsubishi Corporation договір про обмін вуглецевих квот загальним обсягом 10 мільйонів тонн CO2-еквівалента (AAU) на 507 електромобілів для соціальних працівників країни.

Mitsubishi i-MiEV
Естонія купить 507 Mitsubishi i-MiEV за "кіотські кошти"

До машин додадуть кошти на розвиток інфраструктури для зарядки електромобілів, повідомила прес-служба уряду Естонії.

Починаючи з грудня нинішнього року, соціальні працівники міст і повітів, а також державного підприємства АТ Hoolekandeteenused (послуги соціальної опіки) отримають у своє розпорядження 507 чотиримісних електромобілів Mitsubishi i-MiEV, які можуть проїхати без підзарядки 160 кілометрів.

Крім того, буде споруджено інфраструктуру для зарядки електромобілів. Для зручної зарядки електромобілів по всій Естонії буде встановлено близько 250 пристроїв швидкої зарядки, які дозволять лише за 30 хвилин зарядити порожній акумулятор в обсязі до 80%. Мережа пристроїв швидкої зарядки покриє найбільші населені пункти, основні магістралі і найбільш важливі транспортні вузли. Розвиток інфраструктури почнеться в нинішньому році, завершиться до кінця 2012 року.

Щоб стимулювати використання електромобілів приватними особами, держава створить схему підтримки при купівлі електромобіля. Гроші на допомогу також будуть отримані від продажу квот на забруднення. Таке масштабне введення в експлуатацію електромобілів відповідає цілі Естонії – домогтися до 2020 року як мінімум 10% використання відновлюваної енергії.

Механізм торгівлі “невикористаними” квотами на викид парникових газів передбачений статтею 17 Кіотського протоколу, який набрав чинності в 2005 році на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК).

Всім країнам призначений певний обсяг викидів, розділений на так звані одиниці встановленої кількості (assigned amount units – AAU), еквівалентні одній тонні вуглекислого газу.

Якщо країна викидає менше парникових газів, ніж їй дозволено протоколом, вона має право продати невикористані AAU іншим країнам у рамках механізму торгівлі квотами.

За даними міністерства навколишнього середовища, Естонія зараз має близько 85 мільйонів тонн надлишків AAU, оскільки після розпаду Радянського Союзу в країні значно скоротився обсяг промислового виробництва і, відповідно, забруднення атмосфери парниковими газами.

Нагадаємо, в Україні Генпрокуратура відкрила кримінальну справу проти екс-прем’єр міністра Юлії Тимошенко саме через нецільове використання “кіотських коштів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.