21 березня. Незважаючи на трагедію в Чорнобилі і породжений нею страх перед радіацією, Україна продовжує робити серйозну ставку на атомну енергетику, пише El País.

Чорнобильська АЕС
Атомна енергетика досі є важливою в Україні, не зважаючи на катастрофи

Усього в країні працюють чотири АЕС з 15 реакторами двох типів, виробленими в СРСР. Українська ядерна програма передбачає будівництво нових реакторів і продовження терміну служби старих, проте брак коштів може змусити Київ знизити планку, відзначає видання.

Після катастрофи на “Фукусіма” український уряд ухвалив рішення про збільшення сейсмостійкості своїх АЕС. За словами екс-глави МНС України Давида Жванії, “Чорнобиль повинен був стати уроком для Фукусіми“.

На його думку, катастрофа на Чорнобильській АЕС стала результатом поєднання людських помилок, некомпетентності рятувальників і поганої інформаційної політики. Жванія вважає, що Україна може стати великим постачальником атомної енергії в Європу, якщо розвине відповідну інфраструктуру.

“Прихильники і керівники атомної енергетики не повинні допустити перешкод для відродження “мирного атома”, – наводить слова екс-міністра видання.

“Суперечки про безпеку і необхідність атомної енергії для України замутнені емоціями та ідеологічними схемами суверенітету і незалежності”, – відзначає газета.

Росія постачає ядерне паливо на українські АЕС і зберігає у себе відходи. З приходом Віктора Януковича російсько-українська співпраця в цій сфері розширилася, однак у рамках диверсифікації постачальників ядерного палива для АЕС Київ шукає нових партнерів, і в Україні розгортається жорстка конкуренція між російською атомною промисловістю і західними компаніями, відзначає газета.

“На сьогоднішній день серед українців є проросійські прибічники атомної енергії, які виступають за розвиток промислової інтеграції радянської епохи, прозахідні прихильники атомної енергії, які виступають за диверсифікацію із залученням американських і європейських компаній, і невеликий бастіон ультранаціоналістів, до цих пір критикують передачу ядерного потенціалу Росії і виступаючих за здобуття Києвом статусу ядерної держави “, – пише на закінчення кореспондент Пілар Бонет.

За матеріалами El Pais

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.