Огляд преси. 3 березня. В інтерв’ю El País міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський розповів, що пріоритетами майбутнього головування його країни в ЄС стануть: стимулювання європейської економіки, відносини з східними сусідами – Росією і країнами Східної Європи, а також зміцнення безпеки і оборони країн Євросоюзу.

Радослав Сікорський
Сікорський розповів про пріоритети Польщі під час головування в ЄС

“Я вважаю, що Європа – наддержава, що розвивається, а в сучасному світі необхідні здібності мирного характеру. У ЄС це виходить краще, ніж у НАТО, – зазначив Сікорський. – Незважаючи на це, ми проводимо й військові операції, і для цього необхідно покращувати систему командування та координації. Розвиток європейських можливостей дозволить нам уникнути деяких помилок, зроблених в НАТО“.

Він підкреслив, що Польща “дуже задоволена тим, що Росія хоче покращувати відносини з ЄС, і Польща виграє від цього в першу чергу”.

Він визнав, що доповідь МАК про авіакатастрофу під Смоленськом, у якій загинув президент Лех Качиньський, “наблизила нас до розуміння того, що сталося, і містила безліч цінних рекомендацій, які ми застосуємо на практиці, проте ми готуємо власну доповідь, яка незабаром буде опублікована , і ми сподіваємося, що вона заповнить деякі прогалини, які є в російському документі”.

Коментуючи події, що відбулися в Білорусі після президентських виборів, Сікорський сказав: “Білорусь для Польщі – те ж, що Куба для Іспанії. Європейці все випробували: санкції, відкритість, але нам так і не вдалося домогтися демократизації країни. Тут немає легких рішень. Ми активізували діалог, коли були звільнені політв’язні та проведено більш-менш прийнятні вибори, але, якщо кандидатів знову садять у в’язницю і утискають свободу слова, ми повинні ставитися до білоруського народу більш великодушно і посилити санкції проти відповідальних за репресії. Якщо ув’язнених не звільнять , то, як сказала Кетрін Ештон, керівникам країни не будуть видаватися візи, а щодо наближених до режиму компаній будуть введені економічні санкції”.

Сікорський розповів, що він особисто разом зі своїм німецьким колегою їздив до Мінська, щоб переконати Лукашенка прийняти вимоги ЄС, однак той не слухав їх, пише газета.

За матеріалами El País

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.