Новини економіки. 31 березня. Реформа пенсійної системи, яка дозволить збалансувати бюджет Пенсійного фонду і підвищити добробут громадян, в Україні необхідна.

Експерти висловили свою думку чи їх просто підкупили?

Таку думку висловили українські економісти.

“Потрібна кардинальна реформа з появою недержавних пенсійних фондів (НПФ), щоб система була накопичувальною, а не субсидійною, щоб гроші майбутніх пенсіонерів давали нові робочі місця молодим, а не молоді утримували армію пенсіонерів”, – зазначив фінансовий аналітик Віталій Шапран, підкресливши, що введення другого рівня пенсійної системи дозволить виділити значні ресурси для реального сектора економіки.

З ним солідарний економіст Володимир Дубровський. На його думку, “солідарна система пенсійного забезпечення, коли сьогоднішня молодь підтримує людей похилого віку, – це піраміда, яка рано чи пізно дасть збій. Тому ключовим питанням після завершення пенсійної реформи має стати повна відмова від солідарної системи пенсійного забезпечення”.

“Реформа несе в собі ризики конфліктів влади з окремими групами. Причому з групами непростими – тими, на кого держава протягом десятиліть робила ставку, у тому числі забезпечуючи серйозними зарплатами і гарантуючи високі пенсії. Еліта, опора, бюрократичний апарат може стати найбільш “постраждалою” верствою населення від цієї реформи. Соціальна напруженість в цих шарах – серйозний ризик для влади, і зараз на це звертають увагу, це турбує владу. Але робити це рано чи пізно доведеться – іншого виходу просто немає”, – політичний експерт Володимир Фесенко.

Джерело РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.