Новини України. 28 березня. Глава Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко повідомила, що 11 областей України можуть повністю покрити побутові потреби свого населення за рахунок сонця, і ще 6 – за рахунок вітроенергетики.

rivne_aes
Екологи запевняють, що Україна може відмовитися від атомної електроенергетики

Еколог зауважила, що Україна має величезний потенціал розвитку сонячної- та вітроенергетики, повідомляє інформаційно-аналітичний центр HelpBizUA.

«По вітроенергетиці це Запорізька, Миколаївська, Донецька, Дніпропетровська, Луганська області, також Закарпаття, за сонцем – це ті ж приблизно області і увесь південь (Одеса, Миколаїв Херсон, Крим)», – зазначила Тетяна Тимочко.

На її думку, альтернативній енергетиці повноцінно розвиватися заважає державна підтримка атомної енергетики.

«Атомне лобі настільки потужне і масивне, що, фактично, немає жодного керівника енергетичної галузі, який би говорив про альтернативну енергетику. Як би ми насправді зараз мали державні преференції не в забруднені області, а пов’язані з розвитком альтернативних джерел, ми зробили б дуже серйозний крок вперед, у тому числі відхід від подальшого нарощування атомної енергетики, яка погрожує і здоров’ю людей, і природному середовищу», – вважає еколог.

У свою чергу, міністр екології і природних ресурсів Микола Злочевський заявив на прес-конференції, що Мінекології сприятиме впровадженню проектів альтернативної енергетики.

«Є декілька українських компаній, одна з них побудувала величезний завод з виробництва сонячних батарей і вже почала розміщувати їх в Криму. Я думаю, що не буде затримки з боку міністерства, тому що інвестиції в цю галузь украй важливі», – наголосив Микола Злочевський. Також він повідомив, що зараз на розгляді в Мінекології України знаходиться 5 великих проектів вітроенергетики.

Нагадаємо, прес-служба ДП НАЕК «Енергоатом» заявила, що Запорізька АЕС збудована з урахуванням землетрусів, ураганів та повеней, тому витримає будь-які небезпечні ситуації природного характеру.

Після аварій на АЕС “Фукусіма-1” деякі країн почали перевірку своїх атомних станцій. Інші держави діють більш радикально. Так, Німеччина призупинила роботу семи АЕС, а Венесуела і Таїланд заморозили програми розвитку ядерної енергетики. Тим часом ряд країн не збирається відмовлятися від намірів будувати нові АЕС.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.