Новини політики. 29 березня. Донецьк. Депутати Донецької обласної ради прийняли звернення до народних депутатів України щодо неприпустимості героїзації Степана Бандери та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

І через 50 років після смерті комуністи не дають спокою Бандері

Доповідачем виступила депутат облради від Компартії Ірина Попова сьогодні на 3-й сесії обласної ради 6 скликання.

Попова закликала позбутися таких “ганебних героїв, як Степан Бандера“.

“Розвиток подій в останні роки показує, що потенційна загроза відродження неофашизму стає реальністю. Використовуючи як привід для деструктивних дій скасування Указу президента України 46/2010 від 20 січня 2010 року про присвоєння Степану Бандері звання Героя, націоналістичні сили намагаються дестабілізувати політичну ситуацію в державі . Це викликає серйозну стурбованість Донецької обласної ради”, – сказано в тексті звернення.

“Ми вважаємо скасування указу 46/2010 від 20 січня 2010 року актом відновлення історичної справедливості і свідченням намірів держави дотримуватися загальнолюдських норм гуманізму, європейської демократії і права”, – заявляють депутати облради.

У той же час заяви депутатів Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської обласних рад, їх заклики до “революції під прапорами Степана Бандери“, загрози, шантаж, використання ненормативної лексики, демонстрація агресії по відношенню до жителів східних регіонів України та керівництва держави ми розцінюємо як провокацію, спрямовану на підрив соціального благополуччя і суспільної злагоди в державі, на території якої живуть громадяни різних національностей, – вважають донецькі депутати.

Особливу тривогу у них викликає “організація неофашистських маршів, розправи над пам’ятниками, які відбуваються на території всієї України, в тому числі і в Донецькій області”.

У зверненні депутати також висловлюють підтримку низці законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді і спрямованих на боротьбу з пропагандою фашизму.

Ірина Попова заявила, що особисто її обурило те, що “в березні минулого року деякі діячі з організації фонду “Відродження” звернулися до влади міста з проханням увічнити бургомістра міста за часів фашистської окупації”.

У березні 2010 року в мерію Крамторська прийшов лист від голови українсько-німецького товариства «Відродження» Ігоря Гопченка з проханням увічнити пам’ять краматорського бургомістра часів Великої вітчизняної війни Володимира Шопена.

Автор листа мотивував це тим, що бургомістр в роки війни дбав про соціально-економічний розвиток Краматорська.

Нагадаємо, що сьогодні, 29 березня, о 14.00 в Києві відбудеться засідання Вищого адміністративного суду України, на якому будуть розглянуті касаційні скарги, подані на рішення Донецького апеляційного адмінсуду, що затвердив рішення Донецького окружного адмінсуду про визнання незаконним указу президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України провіднику ОУН Степану Бандері.

Джерело Остров,Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.