Огляд преси. 25 березня. Про долю Юлії Тимошенко, колишнього прем’єр-міністра України, йдеться в статті, опублікованій в німецькій Die Welt.

Юлія Тимошенко

У грудні минулого року Генпрокуратура України висунула їй звинувачення в нецільовому використанні коштів. З тих пір вона майже постійно знаходиться в Києві.

Трохи більше року тому, нагадує автор матеріалу Штефані Больцен, президентом України став Віктор Янукович, і з тих пір в державі відзначається згортання демократії та основних принципів правової держави. У країні тривають нападки на критично налаштованих журналістів та представників незалежних інститутів, що змусило організацію Freedom House перевести Україну з розряду “вільних” країн у “частково вільні”.

Тим не менш, продовжує оглядач, сьогодні увага Європи та США до України “у жодному разі не можна порівняти із зимою 2004-2005 року”, коли сотні тисяч людей вийшли на київський Майдан і сприяли поваленню чинної влади. Вона пояснює це розчаруванням у лідерах “помаранчевої революції”, Юлії Тимошенко і Вікторі Ющенку, які “загрузли в боротьбі за владу замість того, щоб через справжні реформи вивести Україну на шлях у майбутнє”. Відповідно, міжнародний тиск на Януковича з метою надати Тимошенко свободу пересування довгий час залишався “непереконливим”.

“Це нелегкий час, – цитує видання слова Юлії Тимошенко, – нелегко країні, нелегко і мені”. Але вона впевнена, що нинішнє слідство, як і попереднє 90-х років, коли її звинувачували в контрабанді газу, закінчиться нічим – вже протягом декількох місяців діюча влада не може представити документи, що викривають її в економічних злочинах.

Тим не менш, розповіла Тимошенко кореспонденту німецького видання, можливі нові звинувачення. “Президент зробить все, щоб відправити мене за грати або усунути мене від парламентських виборів 2012 року”. Якщо йому це вдасться, вважає вона, у Януковича не буде справжнього конкурента.

Джерело Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.