Огляд преси. 3 березня. 21 лютого заступник керівника державного лівійського фонду вилетів до Відня, маючи на руках австрійський паспорт.

Світ шукає друзів Каддафі, що керують його бізнесом

Чи є він підставною людиною Каддафі у Відні? – задається питанням австрійська Die Presse.

“Про гроші Муаммара Каддафі турбуватися не доводилося. На експорті нафти лівійський лідер заробляв до 80 млн доларів на день. Таким чином, його особистий дохід, яким він міг розпоряджатися на власний розсуд, щорічно становив майже 30 млрд доларів“, – про це Die Presse стало відомо від довіреної особи “лідера лівійської революції”, який з міркувань безпеки наполіг на анонімності.

Скоріш за все, мільярди Каддафі працюють на нього цілодобово у вигляді акцій компаній з 73 країн. За оцінкою інсайдера, в одній тільки Австрії “крутиться” до 30 млрд доларів Каддафі та його клану.

Сам лівійський лідер або його 8 дітей ніколи не виступали власниками. У кожній столиці, за конфіденційною інформацією, знаходиться друг сім’ї, який наглядає за справами. У Відні такою ключовою фігурою могла бути людина на ім’я Мустафа Зарті, розповідається в статті.

Його вважають другом другого сина Каддафі Саїфа Аль-Іслама. Ставши одним із керівників урядового інвестиційного фонду Libyan Investment Authority (LIA), Зарті став господарем багатомільярдної імперії.

“Але і це ще не все: Зарті також очолює Національну нафтову корпорацію, концерн Tamoil і контролює промисел тунця. Довірена особа на всі випадки життя”, – констатує видання, додаючи, що він також регулярно навідується до Відня до сестри.

21 лютого, коли трон під Каддафі серйозно захитався, Мустафа Зарті вилетів до Відня – на думку інсайдера, для того, щоб врегулювати питання з фінансами клану лівійського лідера.

Міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпінделеггер вже направив запит в Національний банк про перевірку рахунків Зартий. Тим часом цей чоловік, зазначає видання, має документ, який йому дуже стане в нагоді в ці дні, в тому числі і при здійсненні різноманітних фінансових транзакцій: заступник голови LIA у 2006 році отримав австрійський паспорт.

За матеріалами Die Presse

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.