Огляд преси. 8 березня. Янукович “планомірно працював над тим, щоб збудувати на Україні власну Росію”, – Аркадій Мошес

Демократія
Кінець демократичного експерименту

П’ять років тривав демократичний експеримент на Україну. І ось усього за рік новий президент Віктор Янукович беззастережно урізав досягнуті свободи, пише постійний автор Die Presse Едуард Штайнер.

“Список затриманих за останні місяці знову поповнився. Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко – під вартою, його долю розділив і екс-міністр охорони навколишнього середовища Георгій Філіпчук. Всього у в’язниці – майже 20 високопоставлених чиновників з колишнього уряду, а екс-прем’єр Юлія Тимошенко майже щодня викликається на допити в прокуратуру”. Нарешті на Україну наводиться порядок, говорять в оточенні президента Януковича. Це “нові” зводять рахунки зі “старими”, кажуть спостерігачі.

Янукович кардинально змінює правила гри, продовжує автор. “Він таким чином вибудував роботу парламенту, щоб забезпечити собі абсолютну базу влади. У результаті проведених перетворень парламенту знадобилося 8 хвилин, щоб паралельно з прийняттям бюджету схвалити продовження термінів перебування Чорноморського флоту РФ в Севастополі в обмін на більш дешеві газові поставки. Всупереч конституції був пересунутий термін регіональних і парламентських виборів. Янукович, – продовжує журналіст, – переписав закон про вибори на свій розсуд і скасував реформу конституції від 2005 року, яка усувала верховенство президента”.

За словами Аркадія Мошес з Інституту Європи, Янукович “планомірно працював над тим, щоб збудувати на Україні власну Росію”.

За останній рік Україна опустилася в рейтингу “Репортерів без кордонів”, що відбиває ситуацію зі свободою слова у світі, з 89-го на 131-е місце, відзначає видання. Але в певному сенсі нинішній курс, який змінив хаос, що коїлися за попереднього уряду, розглядається як прогрес. Так, МВФ після розбіжностей з урядом Тимошенко все ж таки прийняв рішення про надання Україні кредиту в 15 млрд доларів.

Тим не менше останнім часом спостерігається зростання невдоволення політикою Януковича, і передусім на сході країни, який був опорою нинішнього президента. Зростаюче невдоволення демонструє і Росія. Москва розчарована тим, що президент під тиском українських олігархів не забезпечує доступу до тих галузей і підприємствам, які “спочатку значилися в списку бажаних покупок”. ЄС теж не поспішає з переговорами про вступ України у свої ряди і з відміною візового режиму, відзначає видання.

На думку експерта Мошес, Україні з точки зору міжнародної уваги ризикує знову опинитися в “мертвому куті”, з якого вона вибралася після “помаранчевої революції”.

Джерело Die Presse

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.