Новини України. 1 березня. Водіям хочуть спростити життя. У ДАІ мають намір безкоштовно видавати нові документи, а інспектори на дорозі будуть звіряти їх з базою.

ДАІ, хабар
ДАІ хоче відмінити нотаріальну довіреність, але невідомо чи це поможе

ДАІ запропонувало скасувати нотаріальну довіреність на право керування автомобілем, яка коштує 250-300 гривень і яку потрібно переоформляти кожні 3 роки.

Замість неї хочуть ввести заяву. У ній власник авто повинен написати прізвища тих, кому він довіряє водіння своєї машини, і подати особисто в ДАІ. Процедура буде безкоштовною, крім того, заява не має «терміну придатності». Прізвища тих, хто має право керування, внесуть до електронної бази ДАІ, власнику протягом доби відправлять поштою підтвердження: мовляв, такий-то врахований.

Тому хто сидить за кермом потрібні тільки права, техпаспорт і страховка «автоцивілки» на авто. Якщо інспектор вас зупинить, то повинен буде зв’язатися з постом ДАІ і перевірити, чи внесений цей водій в базу. Процедура з гендовіреністю, яку часто оформляють при продажі авто, щоб не платити податки, залишиться колишньою. Нагадаємо, її оформлення коштує близько 800 грн. У ДАІ стверджують: скасування обов’язкової для не власника авто довіреності на право керування відповідає європейським нормам.

«Поки документ у стадії обговорення, тому можна внести до нього будь-які зміни», – запевнив нас керівник прес-служби департаменту ДАІ Ігор Клопотій.

А ось зміни потрібні, причому кардинальні. У першу чергу, це може породити новий виток корупції – інспектор може зробити вигляд, що не може зв’язатися з постом для перевірки або заяви не виявилося в базі, щоб запропонувати домовитися на місці.

Юрист Олексій Святогор стверджує, що в ДАІ хочуть поміняти «шило на мило», адже власникові машини все одно потрібно витрачати час на оформлення заяви, різниця лише в тому, що вона, на відміну від довіреності, безкоштовна.

«Але думаю, що багато хто все одно будуть возити з собою підтвердження з ДАІ, щоб захиститися від здирства», – сказав він.

За словами юриста Вадима Володарського, ні довіреностей, ні заяв власника в Європі немає:

«Презумпція невинності передбачає, що якщо машина не числиться в розшуку, то водій управляє нею законно. У нас навпаки – людина повинна доводити, що вона не викрадач».

У МВС говорять, що відмовитися від контролю не можна – інакше неможливо оперативно виявити випадки викрадення.

За матеріалами Autoconsulting

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.