Новини України. 20 березня. Землетрус, який стався в Японії тиждень тому, став найсильнішим за всю історію країни та одним з найбільш руйнівних у світі.

Крим
Чи буде в Криму землетрус?

Його магнітуда склала 9 балів, підземні поштовхи змістили вісь обертання Землі і вкоротили земну добу. Кримчани вкрай стурбовані чутками про те, що на півострові найближчим часом може трапитися щось подібне.

Однак фахівці Інституту геофізики Національної академії наук України запевняють: у сейсмонебезпечних зонах Криму – на ПБК і Керченському півострові – існує ймовірність землетрусу силою до 8 балів раз в 500 років і до 9 балів – раз на тисячу років, а семибальний землетрус на Південнобережжі може статися приблизно раз на сто років.

Сьогодні в Криму працюють шість сейсмологічних станцій – в Керчі, Судаку, Алушті, Ялті, Севастополі та Сімферополі. Спеціальна техніка фіксує найменші коливання, сейсмологами проводиться моніторинг підземних процесів, і в ході збору інформації поки не з’явилося ніяких фактів, які б вказували на можливість землетрусу в Криму в найближчому майбутньому.

За словами голови Кримської експертної ради по оцінці сейсмобезпеки Белли Пустовітенко, на території України найбільш сейсмічно активними регіонами є Крим і південний захід Одеської області.

«У Закарпатті існує семибальна зона, на південному заході Одеської області і в Криму – восьмибальна, яка розташована майже на третині території півострова, – говорить вона. – При цьому з урахуванням грунтових умов інтенсивність підземних поштовхів може бути й до дев’яти балів. Коли відбудеться землетрус – це питання короткострокового прогнозу, і стовідсоткової ймовірності в прогнозних роботах немає і бути не може. Заяви деяких вчених про те, що найближчим часом Україні і, зокрема Криму, загрожує могутній землетрус, єневиправданими прогнозами на рівні чуток».

Також зі спростуванням інформації про можливий землетрус у Криму виступило кримське управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. МНС просить не поширювати «завідома неправдиву інформацію» і попереджає, що чутки про землетрус можуть створити «реальну загрозу психічному стану, а людей, які страждають різними формами хронічних захворювань, навіть призвести до летального результату».

Джерело Власти.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.