Новини України. 3 березня. Зростання цін на продукти – це результат непродуманих дій уряду, викликаного ними ажіотажу на ринку та споживчої паніки.

Наталія Королевська
Королевська: уряд самостійно створює паніку і заробляє через ріст цін на харчі

Про це заявила глава Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська на брифінгу у Верховній Раді Україні, передає ЛігаБізнесІнформ.

Королевська відзначила, що в Україні склалася критична ситуація на продовольчому ринку.

“Зростання цін на основні продукти харчування значно перевищили офіційну статистику. Молоко подорожчало на 33%, борошно – на 70%, капуста – на 133%, картопля – на 100%, олія – на 40%, а ціни на гречку зросли втричі. Скорочується виробництво продуктів харчування. За минулий рік на 100 тис. тонн вироблено менше хліба, на 219 тис. тонн менше вирощено овочів, і майже на тисячу тонн впало виробництво картоплі. При цьому збільшився імпорт продуктів харчування з Китаю і країн Азії“, – сказала народний депутат.

Вона вважає, що дана ситуація вимагає негайного втручання з боку парламенту.

“Тому я ініціюю створення в парламенті Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування причин неконтрольованого зростання цін на продукти харчування. Я вважаю, що необхідно терміново розслідувати причини такого колосального зростання цін на внутрішньому ринку. Необхідно з’ясувати, які маніпуляції для цього були застосовані, і чому уряд сьогодні не вживає адекватних заходів, не проводить продовольчі інтервенції для того, щоб збалансувати ситуацію. Створення Слідчої комісії допоможе нам детально розібратися з цими питаннями”, – заявила Наталія Королевська.

Голова парламентського Комітету відзначила, що в України побитий рекорд цін на продукти першої необхідності.

“У Луганській області середня ціна на борошно в супермаркеті 6,50 грн., тобто 80 центів США. У Сполучених Штатах ціна в 2,5 рази менше – 0,30 центів, у Франції – 0,34 цента, у Грузії – 0,45 центів. Невже в нашій країні населення в 2-3 рази багатше, ніж у цих країнах? Неконтрольоване зростання цін на продукти – це результат непродуманих дій уряду, викликаного ними ажіотажу на ринку та споживчої паніки “, – заявила Королевська.

Народний депутат упевнена, що найстрашніше для економічної стабільності країни – це ручне регулювання.

“Уряд спочатку вдаряє по економіці молотком, вводячи різноманітні обмеження і підвищуючи корупційний податок, в результаті чого багато підприємств починають працювати на збиток. Потім чиновники роблять заяви про те, що ніяких причин для паніки немає. Звичайно, довіра до нашого уряду така, що громадяни починають змітати з прилавків все і за будь-якими цінами. Починається паніка. Після цього уряд ще раз вдаряє по ринку, намагаючись зупинити зростання цін, погрожує завалити країну імпортом і товар остаточно пропадає з прилавків “, – пояснила Наталія Королевська.

На її думку, наближені до влади компанії заробляють на дефіциті сотні мільйонів доларів.

“Ці кошти виймають з наших кишень ті, хто в одній руці тримає молоток, а інший відкритий мішок для грошей. Тільки на ввезенні китайської гречки, за попередніми підрахунками, ділки зароблять понад 130 млн. грн., а ще сотні мільйонів гривень зароблять на потрійній ціні”, – вважає Королевська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.