Ексклюзивне інтерв’ю. 2 березня. Опозиція сьогодні має всі шанси конструктивно працювати, як альтернатива владній політиці і об’єднання лише допоможе цьому. Крім того, у місцевої влади є можливість вирішувати нагальні проблеми на місцях.

Богдан Козак
Богдан Козак: об'єднуватися потрібно і в парламенті, і в місцевих радах

Таку думку в інтерв’ю NM висловив голова Львівської обласної організації Української народної партії, голова фракції УНП в обласній раді Богдан Козак.

– Як ви оцінюєте намагання опозиції об’єднатися? Наскільки це буде ефективно?

– Намагання об’єднатися оцінюю позитивно, адже для ефективної роботи будь-якої влади потрібна конструктивна опозиція. Про це вже говорилося неодноразово, в тому числі й у стінах Львівської обласної ради. Конструктив полягає в тому, щоб створити гідну альтернативу діючій владі. На мою думку, опозиція не повинна бути лише протестною та популістичною, вона має пропонувати альтернативні шляхи вирішення проблем. Сьогодні багато людей незадоволені своїм життям та соціальним становищем, в якому вони перебувають. Тому критикувати дії влади найлегше, але слова зазвичай залишаються лише словами. Час переходити від слів до діла: об’єднуватися в парламенті, в радах місцевих рівнів і позитивно впливати на прийняття тих чи інших законів або рішень. Маємо ситуацію, коли як у владному, так і в опозиційному середовищах, є достатньо фахівців з різних галузей. Тож для нашого загального добра треба об’єднати опозицію, щоб мати змогу впливати на дії влади заради покращення життя людей.

– Що сьогодні може об’єднати українських політиків?

– Якщо говорити прагматично, то об’єднати політиків можуть парламентські вибори. Адже всі великі політики вже не бачать себе поза стінами парламенту. Незважаючи на те, що їхня робота в українському парламенті не завжди є ефективною. Це добре видно по тій економічній та політичній ситуації, яка є сьогодні. Якщо ж говорити реально, то люди, які йдуть в політику, зобов’язані мати певну політичну відповідальність. Це відповідальність перед тими, хто віддав за них свої голоси. Думаю, за останніх шість-сім років наші люди стали дуже чутливі до політиків. Вони стежать за новинами, за тим хто і як голосує, за тим хто і як себе проявив. Це мають пам’ятати всі ті, хто дбає про свою політичну перспективу. Саме цей своєрідний сигнал має змусити політиків проявити відповідальність перед виборцями та підштовхнути до прийняття правильних рішень.

– Якими методами опозиція сьогодні може вплинути на рішення влади?

– Методи є різні. Від акцій протесту до переговорів в кулуарах Верховної Ради. Головне, щоб ці методи не робили збурень в суспільстві. Потрібна прагматична оцінка: чи зможуть саме такі методи змінити життя людей на краще. Люди не мають бути заручниками, інструментом для досягнення політичних цілей, а провокації здатні лише розбалансовувати ситуацію. Для того щоб щось змінити треба знаходити компроміс.

– Наскільки злагодженою сьогодні є діяльність у Львівській обласній раді після приходу нових політичних сил?

– Я вважаю, що цих кілька засідань сесії Львівської обласної ради пройшли досить конструктивно. З одного боку всі ще знайомляться між собою, з іншого – вже є чітко виражена політична сила, яка домінує в обласній раді. Я маю на увазі ВО «Свобода», яка прекрасно розуміє, що одна відповідальність – це коли в попередній каденції Львівської облради було 10 депутатів, і цілком інша відповідальність перед населенням Львівщини – коли є 41 депутат. Тому навіть така радикальна сила повинна шукати компромісів з певних питань, що стосуються ефективного ведення господарки області. В цій ситуації ми досить спокійно прийняли бюджет області. Справедливим є й те, що перед прийняттям соціально-економічних програм на наступний рік ми будемо робити зріз та вислуховувати звіт про ефективність використання коштів, націлених на аналогічні програми в попередньому 2010 році.

З іншого боку, хотів би зазначити, що злагодженими були голосування не лише з економічних, але й з політичних питань. Як виявилось, у нинішній каденції облради достатньо патріотів, які не обмежуються представниками однієї політичної сили. Це довели голосування «щодо Бандери», «щодо Табачника» та інших питаннях національно-патріотичного спрямування. Тож є всі підстави сподіватися, що ефективність роботи в стінах Львівської облради буде кращою.

– Чи дозволяє нинішня політична ситуація в країні вирішувати питання на місцях (на рівні обласних, міських рад)?

– Вважаю, що дозволяє. Хто б що не говорив про відсутність інструментів, яких бракує місцевому самоврядуванню, але в більшості випадків – все залежить від якості ради того чи іншого рівня, від якості того ж міського чи сільського голови, або голови тої чи іншої ради. Переконаний, що не лише рада, але й окремий депутат, наскільки це можливо, може сприяти покращенню життя своїх виборців. Напевно найпростішим прикладом є матеріальна допомога, яку депутат може виділити людям, що справді її потребують. Пригадую ще за часів передвиборчої кампанії мене вразила разюча різниця між Народними домами, ФАПами та іншими закладами в різних населених пунктах. Фактично при однаковій владі на центральному рівні стан цих об’єктів був дуже різний, бо різною була влада на місцях.

На мій погляд – це передусім питання відповідальності влади перед своїми громадянами. Щоб змінювати щось, треба цього прагнути, бо як каже народна мудрість «під лежачий камінь вода не тече».

– Яким бачите політичне майбутнє своєї партії?

– Все сказано вже в самій назві: Українська Народна Партія. Так як в Україні людей, які вважають себе українцями є більшість, відповідно є й перспективи в такої партії. Інша справа в тому, якою повинна бути тактика, щоб досягти цього результату.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.