Новини України. 17 березня. Українці побоюються, що на українських АЕС також може статися серйозна аварія, а багато хто думає, що аварія на АЕС в Японії вплине на них.

rivne_aes
Українці проти будівництва АЕС в країні

Про це свідчать результати всеукраїнського дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна в березні.

Згідно з даними, 70,2% українців побоюються, що на українських АЕС може статися серйозна аварія. З них 41,8% точно побоюються і 28,4% – скоріше побоюються подібних катастроф. При цьому 8,1% українців зовсім не побоюються подібної загрози, 13,2% – швидше не побоюються. Не змогли відповісти на дане питання 8,5% респондентів.

Також, згідно з опитуванням, більшість українців вважають, що атомні електростанції небезпечні з екологічної точки зору. Так, 40,8% респондентів вважають, що АЕС точно небезпечні і 25,4% – швидше небезпечні. Безпечними з екологічної точки зору АЕС вважають 11,3% і швидше за безпечними – 15,8%. Не змогли відповісти на це запитання 6,7% респондентів.

Більше половини жителів України (54,9%) вважають, що те, що відбувається на атомній станції в Японії може негативно позначитися на їх власному здоров’ї або на здоров’ї їхніх близьких. Так, 32,3% респондентів дуже побоюються цього і 22,6% – скоріше побоюються. Скоріше не побоюються – 15,1% українців, і зовсім не побоюються – 23,2%. Вагалися з відповіддю на дане питання 6,8% жителів країни.

Більшість респондентів вважають, що енергетична політика України повинна полягати у розробці альтернативних джерел енергії (38,7%), а також місцевих джерел газу і нафти (28,8%). Далі йдуть розвиток вугільної промисловості (17,4%) та гідроенергетики (13,6%). За будівництво нових АЕС на території України висловилося лише 5,2% українців. Вагалися з відповіддю 19,6% респондентів.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.