Огляд преси. 23 березня. Через майже два тижні після руйнівного землетрусу і катастрофи на японській АЕС “Фукусіма-1” росте хвиля критики у зв’язку з інформаційною політикою токійських влади.

Фукусіма-1
Експерти критикують Японію за замовчування інформації про ситуацію на АЕС

Як заявив в бесіді з Berliner Zeitung Міклі Шнайдер, експерт в області ядерних технологій, ситуація навколо АЕС набагато складніша, ніж повідомляється офіційно.

Як нагадує видання, фахівцям компанії-оператора Tepco вдалося охолодити аварійні блоки реакторів, однак відпрацьована вода була спущена назад в океан. Офіційні особи гарантують у зв’язку з цим безпеку для здоров’я людей, а японський прем’єр Наото Кан під час телефонної розмови з головою Європейської ради Ван Ромпеєм запевнив, що триматиме європейське співтовариство в курсі того, що відбувається на АЕС.

Експерт Шнайдер критикує і рішення японської влади привласнити катастрофи всього лише 5-й рівень небезпеки в перші дні після аварії.

“Це питання не стресу, а розрахунку, – упевнений Шнайдер, – Це свідчить про те, що хтось дуже зацікавлений у тому, щоб навмисно занизити ступінь загрози”.

Вчора, йдеться в статті, над третім блоком АЕС піднявся стовп диму, а коли він розвіявся, те ж саме відбулося і над другим блоком. Причини поки невідомі. Поки неясно й те, коли знову буде працювати система охолодження всіх шести блоків, які були підключені до мережі.

Хайнц Смітал з Greenpeace критикує інформаційну політику МАГАТЕ. Крім того, що МАГАТЕ сама не надає належного значення події, вона не реагує на навмисне замовчування справжньої загрози з боку японської влади.

За матеріалами Berliner Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.