Новини України. 21 березня. Заворушення в Лівії, що спровокували новий виток зростання ціни нафти у світі, змушують українських водіїв платити більше.

бензин
Ціни на бензин можуть впасти найближчі кілька тижнів

Менше ніж за два місяці заправити авто стало дорожче на 14%. Звичайно, як і раніше, нафтотрейдери «кивають» на світовий ринок – мовляв, ціни-то на нафту зростають. Дійсно, нафтові ф’ючерси за минулі два місяці зросли майже на 10%.

Аналітики пояснюють зростання світових цін на нафту безладами в Лівії і Бахрейні. Українським водіям від цього не легше, тим більше що до нафтових котирувань місцеві компанії додають ще й підвищені ставки акцизу. Нагадаємо, згідно з прийнятим Податковим кодексом, з 1 січня 2011 року акциз на бензин збільшився на 37,9% – до €182 за тонну, повідомляють “Деньги”.

Але основна причина зростання цін на паливо в Україну – не нафта або акцизи, а банальна відсутність конкуренції на ринку нафтопродуктів. По суті, заправки «тримають» компанії «ОККО-Нафтопродукт», «Континент Нафто-Трейд», «Альянс Холдинг», «Лукойл-Україна» і «ТНК-ВР Коммерс». При такому обмеженому колі гравців і до змови недалеко – як стверджує Антимонопольний комітет. Правда, АМКУ поки так і не вирішив остаточно – існує змова чи ні.

Кабмін також турбувався зростанням цін на бензин і постійно скликає представників компаній-«нафтовиків» на збори експертно-аналітичної групи з нафторинку при Кабміні. На останній зустрічі нібито була досягнута домовленість про граничну ціну на бензин А-95 на рівні 9,5 грн. Правда, це всього лише рекомендація, і офіційно вона на ситуацію з цінами не впливає. Тому вітчизняним водіям залишається сподіватися лише на поліпшення ситуації в Лівії – котирування нафти знизяться, а значить, і в Україні бензин повернеться до звичного коридор 7,6-8 грн за літр, прогнозує видання.

«Якщо ціни на нафту протягом двох-трьох тижнів будуть йти вниз, то у нас бензин подешевшає. Багато в чому це залежить від кількості дешевих оптових пропозицій», – упевнений заступник директора з наукової роботи науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.