Новини економіки. 16 березня. Верховна Рада України проголосувала проти і відхилила законопроект № 4404, яким передбачалося посилити захист банківських вкладів населення шляхом посилення відповідальності за порушення банками умов договорів, а саме за неповернення депозитів.

пенсія, гроші
Люди мають виконувати усі умови, а банки... ні

«За» відповідний проект закону в середу, 16 березня, проголосували лише 122 депутати з 226 необхідних.

Зокрема документом пропонувалося внести зміни до статті 166-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме встановити адміністративну відповідальність з накладенням штрафу в розмірі від п’ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для керівників банків або інших осіб, які відповідно до закону можуть бути об’єктом перевірки Національного банку України, за таке адміністративне правопорушення, як порушення умов договору банківського вкладу.

На думку автора законопроекту – народного депутата від фракції БЮТ-Батьківщина Андрія Павловського, прийняття вищевказаних змін могло б стати додатковою гарантією, що дозволило б гарантувати неухильне виконання договорів банківського вкладу та своєчасне їх повернення громадянам. Це, у свою чергу, посилило б довіру громадян до банківської системи, що дозволить уникнути соціальних потрясінь, викликаних «обманом вкладників», а також сприяло б забезпеченню належного рівня захисту прав приватної власності вкладників.

Джерело Джзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.