Новини економіки. 10 березня. Українські автомобілісти, пасажирські та вантажні автоперевізники мають намір почати масові акції протесту у випадку, якщо будуть введені імпортні мита на нафтопродукти.

Миколі Азарову погрожують новим майданом

Про це повідомив на прес-конференції керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності Олександр Данилюк, передає УП.

За його словами, автомобілісти і автоперевізники звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра Миколи Азарова, в якому вимагають не допустити введення мит на імпорт нафтопродуктів.

“Ми глибоко здивовані й роздратовані тим фактом, що ви ще не відхилили ініціативу міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка щодо введення мит на імпорт нафтопродуктів в Україні. Введення такого мита вигідно тільки технологічно відсталим вітчизняним НПЗ, які прагнуть у такий спосіб підвищити ціни на власну продукцію, яка не витримує конкуренції з імпортним паливом через низьку якість”, – зазначено в листі.

Автори звернення переконані, що “цей необгрунтований і цілком лобістський проект не принесе ніякого позитиву економіці і бюджету України. Подібний крок лише спровокує різкий стрибок цін на паливо, вартість якого для кінцевого споживача може досягти 15 грн. за літр”.

У свою чергу, як зазначив голова Профспілки таксистів України Василь Попик, введення мит на нафтопродукти не тільки негативно відіб’ється на кишені кожного громадянина України, але і в цілому паралізує економіку, оскільки вартість нафтопродуктів безпосередньо впливає на ціноутворення практично всіх товарів і послуг.

Як додав Данилюк, автомобілісти і автоперевізники вимагають від прем’єр-міністра негайно і публічно відмежуватися від ініціативи міністра енергетики та вугільної промисловості щодо введення мит на імпорт палива і заблокувати прийняття такого рішення.

Звернення до прем’єр-міністра підтримали Профспілка таксистів України, Асоціація вантажоперевізників Києва, Клуб позашляхових пригод Off-road Adventure Club і ряд інших профспілок автоперевізників і автоклубів України.

Крім того, автомобілісти почали громадську ініціативу “Авто фронт“, на сайті якої кожен, хто не згоден з такими намірами уряду, може поставити свій підпис під відкритим листом до Азарова.

Як повідомлялося, наприкінці січня цього року Україна розпочала спеціальне розслідування щодо імпорту в країну окремих видів нафтопродуктів незалежно від країни походження.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості підтримує введення мит незалежно від країни походження на бензини – 130 євро за тонну, на дизпальне – 80 євро за тонну.

Українські НПЗ неодноразово заявляли, що отримують нафту для переробки за світовими цінами, у той час як країни Митного союзу, зокрема Білорусь, працюють на більш дешевій сировині і формують значну частку імпорту нафтопродуктів в Україну.

У свою чергу, імпортери нафтопродуктів пояснюють зростання цін подорожчанням нафти у світі і підвищенням акцизів, яке було ініційоване урядом і підтримане Верховною радою.

Імпортери вважають, що уряд фактично перекладає витрати на модернізацію НПЗ з їхніх власників на споживачів.

Свою стурбованість можливим введенням мит у спільному листі прем’єр-міністру України виклали посольства Литви, Румунії та Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.