Новини України. 19 березня.  Львівщина. Фото. Невідомі розбили гранітний пам’ятний знак на честь більш ніж 200 євреїв, серед яких була велика кількість дітей, знищених в урочищі «Бабка» по дорозі з Великих Мостів до села Борове у Львівській області.

Провокація?

Про це йдеться у заяві Львівської обласної організації ветеранів України та Львівського Антифашистського Комітету.

Як зазначається у заяві, в ніч з 13 на 14 березня 2011 року вчинено акт вандалізму щодо пам’ятника на братській могилі воїнам-визволителям міста Великі Мости Сокальського району. На бетонній плиті перед пам’ятником зазначено 104 (сто чотири) прізвища загиблих “воїнів-визволителів” Червоної Армії. Цей пам’ятник також був встановлений на честь односельців, загиблих під час Другої світової війни.

«Вандали з допомогою зубила, відбиток якого залишився «на тілі» пам’ятника, відрубали голову воїну-визволителю. Цим актом вандали по переписуванню історії намагаються стерти з народної пам’яті, що 143 мешканця Великих Мост захищали свою Батьківщину на фронтах Великої Вітчизняної війни і 49 з них загинули смертю хоробрих. 97 із 143 – були нагороджені за свої бойові подвиги орденами та медалями, а один з них, А.А. Приймак, був нагороджений найвищим орденом Батьківщини, – орденом Леніна», – зазначається у заяві.

«Вандалам цього виявилося замало. Вони розбили пам’ятний знак на честь більше ніж 200 євреїв, серед яких була велика кількість дітей, знищених в урочищі «Бабка»», – йдеться далі.

«Автори цього злочину залишили свої автографи у вигляді напису «Смерть жидам» та свастики. Щоби ніхто не сумнівався в тому, що це вчинили українські націоналісти, для підтвердження, був намальований тризуб», – наголошують антифашисти.

Автори заяви звертаються до правоохоронців з проханням знайти вандалів та покарати.

«Ми звертаємося до органів державної влади Львівщини, принести свої вибачення до держави Ізраїль, через МЗС України, за глум над пам’ятним знаком, встановленим громадянами Ізраїлю в урочищі «Бабка», – наголошується у заяві.

Проте ніхто не може стверджувати, що цей вчинок не був черговою провокацією зацікавлених осіб, як до прикладу, вибух пам’ятнику Джугашвілі-Сталіну.

За матеріалами Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.