Новини світу. 30 березня. Жителю Луїзіани, який помилково провів в ув’язненні 18 років, відмовлено у виплаті 14 мільйонів доларів компенсації.

Суд відмовив у виплаті компенсації засудженому помилково

Таке рішення, як повідомляє The Washington Post, п’ятьма голосами проти чотирьох ухвалив Верховний суд США.

Джон Томсон (John Thompson) подавав свій позов до окружної прокуратури Нового-Орлеана. Підставою для позову послугувало те, що в прокуратурі приховали матеріали, які доводили його невинність.

У 1985 році Томсон був визнаний винним в озброєному пограбуванні, а потім у вбивстві, за його засудили до смертної кари (в очікуванні її він провів у в’язниці 14 років). Проте в 1999 році, за кілька тижнів до того, як Томсона мали стратити, найнятий його захистом приватний детектив виявив докази його невинності у справі про грабіж. Як говориться в публікації The Los Angeles Times, в поліцейській лабораторії були знайдені результати аналізів, які свідчили, що у злочинця була інша група крові.

Після того, як Томсона виправдали у справі про грабіж, було переглянуто і справу про вбивство. З’ясувалося, що матеріали, які доводили його невинність, були приховані і в цьому випадку. Згідно зі свідченнями свідків вбивства, злочинець був вищий на зріст, ніж Томсон, і, на відміну від нього, був коротко пострижений. Крім того, суд визнав, що через те, що Томсона вже визнали винним у грабунку, він не став свідчити на свою користь і у справі про вбивство. Томсон був виправданий по обох звинуваченнях.

Після цього Томсону присудили компенсацію в 14 мільйонів доларів, проте справу оскаржили у Верховному суді, який і відмовив у виплаті цих грошей. На думку суддів, при розгляді справи Томсона були допущені помилки, проте це не доводить, що робота місцевої прокуратури в цілому заслуговує на те, щоб вимагати з неї виплати такої компенсації.

Джерело Лента.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.