Новини світу. 29 березня. Венесуела. Уго Чавес заявив, що після Каддафі він може стати наступною мішенню імперіалізму

Уго Чавес
Уго Чавес боїться американського імперіалізму

Президент Венесуели Уго Чавес, виступаючи в понеділок на національному телебаченні, заявив, що американський імперіалізм і його союзники намагаються поставити його в один ряд із Каддафі, щоб надалі він став наступною “військовою мішенню.

“Ми всі зараз спостерігаємо, як імперіалізм скинув із себе маску, відкинув убік мораль і, скориставшись вигаданим приводом, міжнародна коаліція бомбить лівійські міста, вбиває мирних громадян. Робляться спроби поставити в один ряд Чавеса і Каддафі як жорстоких диктаторів, які переслідують свої народи” , – сказав Чавес.

На думку венесуельського президента, в даний час, коли світова спільнота “спокійно спостерігає” війну в Лівії, є реальна можливість “нейтралізувати військові плани проти Венесуели та інших країн Латинської Америки“.

“Нам всім необхідно згуртувати ряди (у рамках Боліваріанського альянсу) і просувати вперед наш проект з побудови боліваріанського соціалізму на основі демократії і миру”, – заявив Чавес.

“Основне наше завдання – зробити все можливе, щоб уникнути війни, забезпечити мир для розвитку країни. Війна – це не наш шлях!”, – наголосив Чавес.

Боліваріанський альянс для народів Америки (АЛБА) cтворений з ініціативи лідерів Куби і Венесуели Фіделя Кастро і Чавеса в 2004 році на противагу американській ініціативі вільної економічної зони двох Америк. До складу АЛБА входять такі латиноамериканські країни як Венесуела, Куба, Болівія, Еквадор, Нікарагуа, Домінікана, Сент-Вісент і Гренадини, Антигуа і Барбуда.

У середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою, щоб Каддафі залишив правління країною, якою  керує  понад 40 років. Заворушення згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.