Новини науки. 18 березня. Дослідники з університету Вандербільта Чіу Ман Хо і Томас Вейлер зробили сенсаційну заяву.

Адронний колайдер може стати першою машиною часу

Експерименти на адронному коллайдері можуть призвести до виникнення елементарних частинок, що переміщаються в зворотному напрямку в часі. До таких висновків прийшли дослідники Чіу Ман Хо і Томас Вейлер з університету Вандербільта.

Якщо нова теорія Хо і Вейлера вірна, то знаменитий Великий адронний коллайдер – найбільший прискорювач частинок на планеті – може стати першою машиною, за допомогою якої можна буде здійснювати подорожі в часі, пише Топ ньюз.

Воістину фантастична теорія цієї пари дослідників озвучена в березневому випуску сайту arXiv.org.

“Наша теорія не ламає ніяких фізичних законів і не виходить за рамки експериментальних обмежень”, вважає Вейлер.

Відзначимо, що одним з головних завдань ВАК (LHC) є пошук бозона Хіггса – гіпотетичної частинки, що відповідає за наявність у матерії маси. Деякі теоретики пророкують, що в зіткненнях, що народжують хіггсівський бозон, одночасно будуть виникати і так звані синглетні бозони Хіггса. А ці частинки повинні мати цікаві властивості.

Теорія Вейлера і Хо припускає, що синглетні бозони Хіггса можуть стрибати в додатковий, п’ятий вимір, де вони здатні рухатися вперед або назад у часі, щоб знову з’являтися в майбутньому або минулому. При цьому перевірити наявність таких частинок-мандрівників буде нескладно: вони самі (а точніше – продукти їх розпаду) будуть з’являтися в детекторі перед зіткненням.

Відзначається, що робота Вейлера і Ман Хо базується на М-теорії. Вона покликана об’єднати фундаментальні взаємодії і стати таким чином «теорією всього». Вона припускає наявність 10 або 11 вимірювань.

На думку Вейлера, нова теорія виключає парадокси, пов’язані з подорожами в часі, оскільки людину послати в минуле таким способом неможливо. Проте вчений вказує, що, якщо люди могли б контролювати виробництво синглетних бозонів Хіггса, вони могли б посилати крізь час повідомлення. Втім, чи здатні такі дії викликати парадокси – ще питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.